Wsparcie biznesu i ożywienie gospodarcze: Ukraina i Niemcy podpisały deklarację

Wsparcie biznesu i ożywienie gospodarcze: Ukraina i Niemcy podpisały deklarację

Ukrinform
Ukraina i Niemcy podpisały deklarację, która przyczyni się do dalszego rozwoju zdolności do rozwoju instytucjonalnego i wdrożenia reformy korporacyjnej Funduszu Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jak podaje Ukrinform, o tym poinformowała służba prasowa Ministerstwa Finansów.

„Wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw jest jednym z priorytetów Rządu Ukrainy i jest realizowane dzięki państwowemu programowi „Przystępne kredyty 5-7-9%”. Wsparcie eksperckie i finansowe ze strony KfW pozwala nam w dalszym ciągu zapewniać ukraińskim przedsiębiorstwom przystępne finansowanie, co z kolei przyczynia się do ożywienia gospodarki kraju w warunkach wojny na pełną skalę z Federacją Rosyjską” – powiedział Minister Finansów Ukrainy Serhij Marczenko.

Należy zauważyć, że strony podpisały Wspólną Deklarację Intencji dotyczącą wspierania rozwoju potencjału w zakresie rozwoju instytucjonalnego, którego koordynacją zajmuje się Instytucja Kredytowa Rekonstrukcji KfW. Deklaracja przewiduje wsparcie Ministerstwa Finansów Ukrainy w zakresie nadzoru i koordynacji działalności instytucji krajowych w kwestiach rozwoju i promocji rozwoju, wzmocnienie potencjału instytucjonalnego Ministerstwa Finansów Ukrainy ze szczególnym uwzględnieniem procedur wewnętrznych i systemy analizy strategicznej i zarządzania informacją. Przewiduje się także wsparcie doradcze Funduszu Rozwoju Przedsiębiorczości w procesie jego reformy instytucjonalnej.

Jak informowaliśmy, 10 czerwca w Berlinie, w przededniu Międzynarodowej Konferencji na temat Odbudowy Ukrainy, Wołodymyr Kudrycki, prezes zarządu NEC „Ukrenergo”, Christiane Laibach, członek zarządu Państwowego Niemieckiego Banku Rozwoju KfW, oraz dyrektor KfW na region Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej, w obecności Ministra Energii Ukrainy Hermana Hałuszczenko, Dyrektora Generalnego Dyrekcji ds. Rozszerzenia Komisji Europejskiej i Sekretarza Stanu Ministerstwa Współpracy Gospodarczej i Rozwoju Republiki Federalnej Niemiec podpisali umowę pożyczki na kwotę 30,4 mln euro.

Fot. Ministerstwo Finansów


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-