Zełenski rozmawiał ze Steinmeierem o sytuacji bezpieczeństwa na Ukrainie

Zełenski rozmawiał ze Steinmeierem o sytuacji bezpieczeństwa na Ukrainie

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski omówił sytuację bezpieczeństwa na Ukrainie podczas spotkania z prezydentem federalnym Frankiem-Walterem Steinmeierem.

Jak podaje Ukrinform, Zełenski ogłosił to na Facebooku.

„Odbyłem spotkanie z prezydentem federalnym Frankiem-Walterem Steinmeierem w Niemczech. Omówiliśmy sytuację bezpieczeństwa na Ukrainie i nasze aktualne potrzeby w kontekście rosyjskich ataków na ukraińską energetykę i aktywnych operacji wojskowych na całym froncie” – powiedział Zełenski.

Rozmówcy omówili oczekiwania Ukrainy wobec wyników inauguracyjnego Szczytu Pokojowego. Rozważano także partnerstwo pomiędzy ukraińskimi i niemieckimi miastami i gminami.

„Dziękuję Niemcom za przyjęcie i zorganizowanie tegorocznej Międzynarodowej Konferencji Odbudowy Ukrainy” – podkreślił Zełenski.

Jak podaje Ukrinform, 11 czerwca Zełenski przybył do Niemiec, aby wziąć udział w Konferencji w sprawie Odbudowy Ukrainy i przeprowadzić rozmowy z kanclerzem federalnym Olafem Scholzem.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-