Zełenski przybył do Niemiec

Zełenski przybył do Niemiec

Ukrinform
Wołodymyr Zełenski przybył do Niemiec, aby wziąć udział w Konferencji w sprawie Odbudowy Ukrainy i przeprowadzić rozmowy z kanclerzem federalnym Olafem Scholzem.

Prezydent Ukrainy ogłosił to w Telegramie – podaje Ukrinform.

„URC2024 zjednoczy rządy, z których dziesięć jest na szczeblu premierów, firmy i organizacje, aby pomóc Ukrainie. W warunkach rosyjskiego terroru powietrznego naszym głównym priorytetem będą pilne rozwiązania dla ukraińskiej energetyki” – napisał.

Według prezydenta negocjacje z Olafem Scholzem będą dotyczyć dalszego wsparcia obronnego, rozwoju ukraińskiego systemu obrony powietrznej i wspólnej produkcji broni. Ponadto stanowiska będą koordynowane w przededniu Szczytu Pokojowego, szczytu Rady Europejskiej i szczytu NATO.

„Spotkam się także z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem i przewodniczącą Bundestagu Berbel Bas, odwiedzę bazę wojskową, w której szkolą się nasi żołnierze” – dodała głowa państwa.

Jak informowaliśmy, 9 czerwca Zełenski powiedział, że władze Ukrainy przygotowują nowe porozumienia z partnerami europejskimi, w szczególności z Niemcami, dotyczące dodatkowych kroków mających na celu wsparcie naszego państwa.

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-