Broń i odnowienie sieci energetycznej: Biden o nowym pakiecie pomocowym dla Ukrainy o wartości 225 milionów dolarów

Broń i odnowienie sieci energetycznej: Biden o nowym pakiecie pomocowym dla Ukrainy o wartości 225 milionów dolarów

Ukrinform
Stany Zjednoczone przeznaczają dla Ukrainy nowy pakiet pomocowy o wartości 225 mln dolarów, który zostanie przeznaczony w szczególności na odbudowę sieci elektroenergetycznych.

Prezydent USA Joe Biden oświadczył to podczas spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim – relacjonuje korespondent Ukrinform.

„Ogłosiłem sześć pakietów znacznych środków finansowych. Przydzielam również dodatkowy pakiet. 225 mln dolarów, które w szczególności zostaną przeznaczone na odbudowę sieci elektroenergetycznych. Nigdy Was nie opuścimy. Zapewniam, że będziemy z wami” – podkreślił Biden.

                                                                          

Według CNN pakiet pomocowy obejmie amunicję do systemów artylerii rakietowej HIMARS; systemy moździerzowe i pociski artyleryjskie, rakiety przeciwlotnicze HAWK, rakiety Stinger, systemy przeciwpancerne Javelin i AT-4, haubice 155 mm, pojazdy opancerzone, łodzie patrolowe, materiały wybuchowe i części zamienne.

Zdaniem Bidena Ukraina zasłużyła na oklaski, jakie zabrzmiały podczas ceremonii w Normandii. „Ciągle stoicie, walczycie i to robi wrażenie” – podkreślił.

Jak podaje Ukrinform, w Paryżu rozpoczęły się negocjacje Zełenskiego z Bidenem.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-