Wołodymyr Zełenski i Rishi Sunak rozmawiali o kontynuacji współpracy obronnej i przygotowaniach do Szczytu Pokojowego

Wołodymyr Zełenski i Rishi Sunak rozmawiali o kontynuacji współpracy obronnej i przygotowaniach do Szczytu Pokojowego

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski rozmawiał z premierem Wielkiej Brytanii Rishi Sunakiem o kontynuacji współpracy obronnej i przygotowaniach do Światowego Szczytu Pokojowego.

Temat ten był omawiany podczas rozmowy telefonicznej przywódców obu krajów – przekazuje Ukrinform, powołując się na służbę prasową prezydenta.

Jak zauważono, podczas rozmowy strony skupiły się na przygotowaniach do Światowego Szczytu Pokojowego, który odbędzie się w Szwajcarii w dniach 15–16 czerwca.

 „Jestem przekonany, że nawet w okresie przedwyborczym Wielka Brytania będzie reprezentowana na Szczycie na najwyższym szczeblu” – powiedział Zełenski.

Ponadto przywódcy omówili kontynuację współpracy obronnej, priorytety – wzmocnienie obrony powietrznej i zdolności dalekiego zasięgu.

Prezydent odnotował zgodę Wielkiej Brytanii na uderzanie w cele wojskowe na terytorium Federacji Rosyjskiej. Podkreślił, że zapobiegnie to próbom rosyjskiego najeźdźcy rozszerzenia wojny i ratowania życia ludzi.

Rozmówcy wymienili także poglądy na temat dodatkowych możliwości wspólnych misji szkoleniowych oraz interoperacyjności Sił Obrony i Bezpieczeństwa Ukrainy z NATO.

Jak informowaliśmy, oczekuje się, że w Szczycie Pokojowym wezmą udział szefowie państw i rządów ze wszystkich kontynentów. Kraje uczestniczące wypracują wspólne stanowisko negocjacyjne i przedłożą je Rosji.

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-