Zełenski spotkał się z emirem Kataru

Zełenski spotkał się z emirem Kataru

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Pisał o tym Zełenski w Telegramie – podaje Ukrinform.

„Katar. Odbyłem spotkanie z emirem szejkiem Tamimem bin Hamadem Al Thani. Dziękuję za wsparcie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz wszystkich kluczowych rezolucji ONZ potępiających rosyjską agresję na pełną skalę. Wsparcie Kataru dla ukraińskiej formuły pokojowej jest ważne” – dodał Prezydent.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

Zełenski zauważył, że podczas spotkania rozmawiano o przygotowaniach do Światowego Szczytu Pokojowego, którego jednym z tematów będzie uwolnienie schwytanych i deportowanych Ukraińców. Głowa państwa podziękował za pomoc w powrocie na Ukrainę dzieci przymusowo zabranych przez Rosję. Ponadto strony zgodziły się na kontynuację współpracy w tym kierunku.

„Liczymy na ciągłą solidarność Kataru z naszym państwem w tym historycznym momencie” – dodał Prezydent.

Jak informowaliśmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przybył 5 czerwca z oficjalną wizytą do Kataru.

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-