Zełenski omówił z kongresmenami USA dalszą pomoc wojskową dla Ukrainy

Zełenski omówił z kongresmenami USA dalszą pomoc wojskową dla Ukrainy

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się w Singapurze z dwupartyjną delegacją Komitetu Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów Kongresu USA.

Poinformowało o tym Biuro Prezydenta, przekazuje Ukrinform.

Strony omówiły kluczowe kierunki dalszej pomocy wojskowej dla Ukrainy, w tym wzmocnienie obrony powietrznej za pomocą dodatkowych systemów i rakiet do nich.

Jak zaznaczono, delegacji przewodniczył przewodniczący komitetu, członek Partii Republikańskiej Mike McCaul.

W wydarzeniu uczestniczyli również współprzewodniczący komitetu Gregory Meeks (z Partii Demokratycznej), członkowie komitetu Young Kim i Joe Wilson (Partia Republikańska) oraz Joe Courtney (Partia Demokratyczna).

Podczas spotkania Zełenski poinformował kongresmenów o sytuacji na froncie.

Strony podkreśliły znaczenie zezwolenia Ukrainie na użycie amerykańskiej broni do ataków na cele wojskowe na terytorium Rosji w przygranicznych rejonach obwodu charkowskiego.

Omówiono również kwestię dalszego wzmocnienia sankcyjnego nacisku na Rosję.

Jak czytamy w komunikacie, Zełenski podkreślił rolę Kongresu w tworzeniu ram prawnych dotyczących wykorzystania zamrożonych rosyjskich aktywów suwerennych na pilne potrzeby Ukrainy.

Jak przekazuje Ukrinform, Zełenski przybył do Singapuru, aby wziąć udział w konferencji „Dialog Shangri-La”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-