Zełenski zaprosił króla Hiszpanii do odwiedzenia Ukrainy

Zełenski zaprosił króla Hiszpanii do odwiedzenia Ukrainy

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas audiencji u króla Hiszpanii Filipa VI podziękował Madrytowi za jego wysiłki w zakresie pomocy i wsparcia dla obywateli Ukrainy w kraju. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas audiencji u króla Hiszpanii Filipa VI podziękował Madrytowi za jego wysiłki w zakresie pomocy i wsparcia dla obywateli Ukrainy w kraju. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas audiencji u króla Hiszpanii Filipa VI podziękował Madrytowi za jego wysiłki w zakresie pomocy i wsparcia dla obywateli Ukrainy w kraju. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas audiencji u króla Hiszpanii Filipa VI podziękował Madrytowi za jego wysiłki w zakresie pomocy i wsparcia dla obywateli Ukrainy w kraju.

Poinformowała o tym służba prasowa Kancelarii Prezydenta, podaje Ukrinform.

„Jestem wdzięczny Hiszpanii i wam wszystkim, że wasze serca nie pogrążyły się w ciemności. Pomagacie, wzmacniacie nasze ukraińskie siły, które utrzymują front przeciwko rosyjskiej agresji. A swoją nieobojętnością ratujecie tysiące istnień ludzkich” – powiedział głowa państwa, zwracając się do obecnych.

Wideo: Oficjalny kanał Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

Wyraził także nadzieję na otwarcie biura Instytutu Cervantesa na Ukrainie, gdzie król Hiszpanii jest honorowym przewodniczącym Komitetu Patronów.

Zełenski zaprosił Jego Królewską Mość i Królową Letycję do złożenia wizyty na Ukrainie w dogodnym dla nich terminie.

Jak informowaliśmy, 27 maja Prezydent Ukrainy przebywał z oficjalną wizytą w Hiszpanii. On i premier Hiszpanii Pedro Sanchez podpisali dwustronną umowę o bezpieczeństwie między obydwoma krajami.

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-