Zełenski i Sanchez podpisali porozumienie o bezpieczeństwie

Zełenski i Sanchez podpisali porozumienie o bezpieczeństwie

wideo
Ukrinform
W Madrycie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Hiszpanii Pedro Sanchez podpisali dwustronne porozumienie o bezpieczeństwie.

Poinformowano o tym na Facebooku Kancelarii Prezydenta Ukrainy, podaje Ukrinform.

„Dziś premier (Hiszpanii Pedro Sanchez) i ja podpisaliśmy dwustronną umowę o bezpieczeństwie między naszymi krajami. Dziękuję bardzo za tę transakcję. Rzeczywiście, ważny dokument strategiczny. Na ten rok ustaliliśmy pomoc wojskową na miliard euro, a na okres do 2027 roku – 5 miliardów euro dla Ukrainy od Hiszpanii za pośrednictwem Europejskiego Funduszu Pokojowego” – powiedział Zełenski.

Według niego Ukraina docenia zainteresowanie Hiszpanii wspólną produkcją broni i rozwojem technologii bezpieczeństwa. „Wspólne projekty z pewnością dodadzą naszym narodom siły nie tylko militarnej, ale także gospodarczej. Chcę podziękować za decyzję o dostarczeniu dodatkowych pocisków, dodatkowych pojazdów opancerzonych” – zauważył szef państwa ukraińskiego.

Jak podaje Ukrinform, Ukraina zawarła już dziewięć dwustronnych umów o bezpieczeństwie: z Wielką Brytanią, Niemcami, Francją, Danią, Kanadą, Włochami, Holandią, Finlandią i Łotwą. Dokument ten podpisano w celu wdrożenia Wspólnej Deklaracji G7 w sprawie wsparcia dla Ukrainy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-