Baerbock przybyła z wizytą do Kijowa

Baerbock przybyła z wizytą do Kijowa

Ukrinform
Z wizytą do Kijowa przybyła Annalena Baerbock, Minister Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.

O tym informuje Ukrinform, powołując się na Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec.

„Nasze wsparcie opiera się na głębokiej wierze, że Ukraina wygra tę wojnę. Putin zakłada, że ​​w końcu „odpuścimy”, ale wytrzymamy” – powiedziała po przybyciu do stolicy Ukrainy.

Baerbock zauważyła, że Ukraina pilnie potrzebuje wzmocnionej obrony powietrznej, aby bronić się przed rosyjskimi rakietami i dronami.

„Dlatego wraz z Ministrem Obrony Narodowej (Borysem – przyp. red.) Pistoriusem podjęłam globalną inicjatywę mającą na celu wzmocnienie obrony powietrznej. Teraz zebrano prawie miliard euro na dodatkowe wsparcie ukraińskich sił obrony powietrznej i intensywnie pracujemy, aby było ich jeszcze więcej” – powiedziała minister.

Zauważyła, że ​​Niemcy „kilkakrotnie przewracają każdy kamień” w poszukiwaniu nowych systemów Patriot i przodują, podejmując decyzję o przekazaniu trzeciego takiego systemu ze swoich zapasów.

„Teraz musimy połączyć siły, aby Ukraina przetrwała i aby w przyszłości Ukraińcy mogli nadal prowadzić niezależne życie. Żeby wojska Putina nie znalazły się szybko w pobliżu naszych granic” – podkreśliła szef MSZ.

Niemcy, zapewniła, wraz z wieloma innymi krajami ze wszystkich części świata stanowczo stoją po stronie Ukrainy.

„Naród Ukrainy może na to liczyć w dłuższej perspektywie” – podkreśliła Baerbock i obiecała pokazać to „bardzo wyraźnie” w czerwcu, zapraszając świat na konferencję dotyczącą odbudowy Ukrainy w Berlinie. Wspólnie z naszymi partnerami na całym świecie oraz silnym sojuszem biznesu, społeczeństwa obywatelskiego i władz lokalnych przyjaciele Ukrainy inwestują w perspektywie długoterminowej, aby zabezpieczyć przyszłość Ukrainy – powiedziała dyplomatka.

Stwierdziła, że ​​sytuacja na Ukrainie ponownie gwałtownie się pogorszyła w związku z masowymi rosyjskimi nalotami na infrastrukturę cywilną i brutalną ofensywą rosyjską w rejonie Charkowa. Ale wszystko, co robią Ukraińcy, jest symbolem ich imponującej odporności i odwagi” – powiedziała szefowa MSZ.

„Putin w swoim imperialnym szaleństwie chciał przejąć Ukrainę, ale zamiast tego mocno połączył ją z Europą. Nigdy nasz los jako Europejczyków nie był tak ściśle związany z losem Ukrainy” – powiedziała Baerbock. Zauważyła, że ​​Ukraina z wielką determinacją broni swojej wolności i tym samym walczy o wolność wszystkich Europejczyków.

Nazwała przystąpienie Ukrainy do UE niezbędną geopolityczną konsekwencją rosyjskiej wojny agresywnej, która stanowi naruszenie prawa międzynarodowego. Ukraina poczyniła imponujące postępy i jest na ścieżce reform pomimo destrukcyjności Rosji – stwierdziła dyplomatka, dodając, że obecnie ważne jest, aby nie osłabiać wysiłków – w zakresie reformy sądownictwa, walki z korupcją i wolności mediów.

W Kijowie Baerbock planuje przeprowadzić rozmowy ze swoim ukraińskim kolegą Dmytro Kulebą i szereg innych spotkań.

Foto: Thomas Trutschel / fototeka / IMAGO


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-