Kuleba: Gdyby Ukraina była tak skorumpowana, jak mówią, partnerzy nie dawaliby nam pieniędzy

Kuleba: Gdyby Ukraina była tak skorumpowana, jak mówią, partnerzy nie dawaliby nam pieniędzy

Ukrinform
Gdyby Ukraina rzeczywiście była tak skorumpowana, jak się ją postrzega, wówczas partnerzy międzynarodowi nie udzieliliby naszemu krajowi pomocy i nie rozpoczęliby procesu przystąpienia do UE.

O tym oświadczył minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba na wspólnej konferencji prasowej z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem w Kijowie, podaje korespondent Ukrinform.

Szef ukraińskiej dyplomacji zauważył, że należy odróżnić postrzeganie korupcji od faktu, że ten poziom nią faktycznie jest. W tym kontekście przypomniał, że UE i MFW chwalą Ukrainę za reformy antykorupcyjne i walkę z korupcją.

„Zawsze istnieje proste kryterium poziomu korupcji – gdybyśmy byli tak skorumpowani, jak nas postrzegają, to nie dostalibyśmy pieniędzy i proces negocjacji w sprawie przystąpienia Ukrainy do UE nie byłby kontynuowany, a USA nie zaufałyby Ukraińcom” – powiedział Kuleba.

Dodał, że są zadania z zakresu walki z korupcją, nad którymi pracujemy, i podkreślił, że prezydent Zełenski, ukraiński rząd i parlament konsekwentnie walczą z korupcją i osiągają „poważne rezultaty”.

Jak podał Ukrinform, sekretarz stanu USA Anthony Blinken w przemówieniu 14 maja do studentów Politechniki Kijowskiej im. Igora Sikorskiego powiedział, że należy wykorzenić korupcję, w przeciwnym razie Ukraina pozostanie podobna do Rosji.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-