Szmyhal i Blinken rozmawiali o kolejnym pakiecie pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 400 mln dolarów

Szmyhal i Blinken rozmawiali o kolejnym pakiecie pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 400 mln dolarów

zdjęcie
Ukrinform
Premier Ukrainy Denys Szmyhal i sekretarz stanu USA Antony Blinken rozmawiali o kolejnym pakiecie pomocy wojskowej dla Ukrainy w wysokości 400 mln dolarów.

Jak podaje Ukrinform, Szmyhal ogłosił to na Facebooku.

„Odbyłem spotkanie z Antonym Blinkenem. Omówiliśmy z sekretarzem stanu USA kolejny pakiet pomocy wojskowej w wysokości 400 mln dolarów. Podkreśliłem potrzebę wzmocnienia obrony powietrznej na Ukrainie, w szczególności w celu ochrony obiektów energetycznych. Otrzymałem zapewnienie, że Stany Zjednoczone pracują w tym kierunku” – zauważył Szmyhal.

Rozmówcy rozmawiali także o konfiskacie rosyjskiego mienia. Według Szmyhala trwają poszukiwania rozwiązania, jak je wykorzystać dla dobra Ukrainy.

„Podczas spotkania zauważono, że wiele prywatnych firm z USA jest zainteresowanych inwestycjami w naszym kraju. W tym kontekście rozmawialiśmy z panem Blinkenem o stworzeniu potencjału dla inwestycji sektora prywatnego” – podkreślił Szmyhal.

Premier podziękował administracji prezydenta Joe Bidena i narodowi amerykańskiemu za zdecydowane wsparcie, jakiego Stany Zjednoczone udzielają Ukrainie w obliczu inwazji Rosji na pełną skalę.

Jak podał Ukrinform, sekretarz stanu Antony Blinken przybył we wtorek do Kijowa, aby zademonstrować solidarność USA z Ukrainą, która znajduje się pod zmasowanym ostrzałem Rosji.

Podczas spotkania z Blinkenem prezydent Zełenski podkreślił potrzebę dwóch dodatkowych systemów obrony powietrznej Patriot do ochrony Charkowa i regionu oraz wyraził chęć omówienia porozumienia o bezpieczeństwie i zbliżającego się Szczytu Pokojowego w Szwajcarii.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-