Zełenski: Siła Europy leży w dobrowolnym zjednoczeniu ludzi i wartości

Zełenski: Siła Europy leży w dobrowolnym zjednoczeniu ludzi i wartości

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podkreśla, że ​​siła Europy leży w dobrowolnym zjednoczeniu ludzi i wartości.

Jak podał Ukrinform, ogłosił to na Facebooku z okazji Dnia Europy.

„Nasza Europa to dobrowolna unia narodów, społeczności i milionów bardzo różnych ludzi, unia wartości. I to jest prawdziwa siła Europy” – zauważył Prezydent.

Wideo: Telegram Wołodymyra Zełenskiego

Według jego przekonania „wspólnie musimy nadal zwiększać tę siłę, dbając o ochronę życia i wspólnych wartości na naszym kontynencie. Zrobić wszystko, aby naszym dzieciom przekazać w dziedzictwie całą naszą Europę – spokojną, pokojową, zjednoczoną, taką, w której naprawdę chcemy żyć i której ani Hitler, ani Putin nie są w stanie złamać... Potrafią ukraść Europie lata pokoju, ale nie nasz wspólny los - los tych, którzy pokonują zło, chronią życie i cenią spokój.”

Jak podaje Ukrinform, 9 maja Ukraina obchodzi Dzień Europy. Święto zostało wprowadzone dekretem Prezydenta nr 266/2023 z dnia 8 maja 2023 r.

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-