Ukraina wypełniła wszystkie zobowiązania, aby rozpocząć negocjacje w sprawie przystąpienia do UE – Zełenski

Ukraina wypełniła wszystkie zobowiązania, aby rozpocząć negocjacje w sprawie przystąpienia do UE – Zełenski

wideo
Ukrinform
Ukraina w pełni zrealizowała już swoją część zobowiązań, aby w czerwcu faktycznie rozpocząć negocjacje w sprawie przystąpienia kraju do Unii Europejskiej.

Poinformował o tym w wieczornym przesłaniu wideo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski – podaje Ukrinform.

„Jak na każdym poprzednim etapie integracji z Unią Europejską, wiele zależy od naszej aktywności” – powiedział.

źródło: Kancelaria Prezydenta

Według niego Ukraina w pełni wywiązała się już ze swoich zobowiązań, aby w czerwcu faktycznie rozpocząć negocjacje akcesyjne.

„Pracujemy nad tym, aby nie było opóźnień i nieporozumień ze strony Unii Europejskiej. Wszystkie szczegóły, wszystkie etapy, wszystkie aspekty komunikacji są przygotowywane wspólnie z zespołem naszych partnerów” – podkreśliła głowa państwa.

Zełenski podkreślił, że w tym roku Ukraina powinna utrzymać obecną sytuację i osiągnąć nowe cele w każdym ze strategicznych kierunków, a „Unia Europejska - faktyczne rozpoczęcie negocjacji, nasze zbliżenie to jeden z tych kierunków” – podkreślił.

Jak informowaliśmy, 14 grudnia 2023 r. Rada Europejska podjęła decyzję o otwarciu negocjacji w sprawie przystąpienia do UE z Ukrainy z Mołdawią.

Według Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w czerwcu 2024 roku Ukraina może rozpocząć negocjacje w sprawie przystąpienia do Unii Europejskiej.

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-