Do Kijowa przybył wicekanclerz Niemiec Robert Habeck

Do Kijowa przybył wicekanclerz Niemiec Robert Habeck

Ukrinform
Z niezapowiedzianą wizytą do Kijowa przybył wicekanclerz, minister gospodarki i ochrony klimatu Republiki Federalnej Niemiec Robert Habeck.

O tym informuje DW, podaje Ukrinform.

Robert Habeck przybył do stolicy Ukrainy z delegacją, w skład której weszli przedstawiciele przemysłu obronnego i sektora energetycznego Niemiec, „aby po raz kolejny przekonać się na miejscu, jakiego wsparcia potrzebuje infrastruktura energetyczna”.

„Oprócz linii frontu i obiektów wojskowych Putin celuje także w ludność cywilną. Ostatnim razem (moja wizyta – przyp. red.) Ukraińcy zaimponowali mi tym, jak potrafią raz po raz improwizować i szybko naprawiać swoją infrastrukturę” – Habeck – powiedział po przybyciu do Kijowa, gdzie ma zaplanowane spotkania z przedstawicielami ukraińskich władz.

Szef Federalnego Ministerstwa Gospodarki oświadczył, że Niemcy będą w dalszym ciągu pomagać Ukrainie w odbudowie infrastruktury zniszczonej w wyniku rosyjskich ataków, a także wzmacniać ukraińską gospodarkę.

„Będziemy wspierać Ukrainę stale i wytrwale” – podkreślił wicekanclerz Niemiec.

Habeck dodał, że Ukraina w toczącej się z nią wojnie walczy nie tylko o swoje samostanowienie, ale także o wartości jednoczące Europę.

Ostatni raz Habeck odwiedził Ukrainę wiosną ubiegłego roku. Po tej podróży wezwał do nałożenia sankcji na kraje otrzymujące uran z Rosji do swoich elektrowni jądrowych.

Jak podaje Ukrinform, niemiecki rząd uruchomił inicjatywę „Potrzebne działanie w zakresie obrony powietrznej”, mającą na celu zachęcenie partnerów i sojuszników do przekazywania Ukrainie większej liczby systemów obrony powietrznej.

Zdjęcie: DW


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-