Minister spraw zagranicznych Norwegii: Nikt z nas nie robi wystarczająco dużo dla Ukrainy

Minister spraw zagranicznych Norwegii: Nikt z nas nie robi wystarczająco dużo dla Ukrainy

Ukrinform
Norwegia chce pomóc Ukrainie w wojnie z rosyjską agresją i robi wszystko, co w jej mocy, aby usprawnić obronę powietrzną i wesprzeć system energetyczny.

Poinformował o tym norweski minister spraw zagranicznych Espen Barth Eide na wspólnej konferencji prasowej z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kulebą w Kijowie, podaje korespondent Ukrinform.

„Nikt z nas nie robi wystarczająco dużo. Musimy robić więcej, lepiej i myśleć bardziej strategicznie o tym, jak możemy pomóc Ukrainie zwyciężyć, a Rosji przegrać, aby Ukraina mogła zachować swoje terytorium, suwerenność, niezależność i podejmować niezależne decyzje” – powiedział Bart Eide, podkreślając znaczenie Norwegii i wszystkich sił demokratycznych w Europie dla możliwości Ukrainy.

Minister spraw zagranicznych Norwegii zapewnił, że jego kraj robi wszystko, co w jego mocy, aby przyspieszyć produkcję rakiet dla norweskiego systemu obrony powietrznej NASAMS i prowadzi rozmowy z różnymi stronami, aby ustalić, w jaki sposób Norwegia może się przydać w dostarczeniu większej liczby Patriotów Ukrainie.

Bart Eide dodał, że omawiał także ze swoim ukraińskim kolegą kwestię utrzymania integralności systemu energetycznego, tego, jak w najbliższej przyszłości pomóc w naprawie generatorów, transformatorów i systemów sieci elektroenergetycznych, a także w jaki sposób zbudować bardziej rozbudowany i niezawodny system elektroenergetyczny.

Jak podaje Ukrinform, szef MSZ Dmytro Kuleba oświadczył, że z Norwegią przedyskutowano już konkretne kroki, mające na celu jak najszybsze pozyskanie systemów obrony powietrznej Patriot od innych krajów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-