Wszyscy przywódcy i organizacje międzynarodowe muszą zdecydowanie reagować na działania Federacji Rosyjskiej – Prezydent

Wszyscy przywódcy i organizacje międzynarodowe muszą zdecydowanie reagować na działania Federacji Rosyjskiej – Prezydent

wideo
Ukrinform
Wszyscy przywódcy i organizacje międzynarodowe muszą reagować na działania Federacji Rosyjskiej. I ostro reagować.

Jak podał Ukrinform, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył to w swoim przesłaniu wideo.

Wideo: Kancelaria Prezydenta Ukrainy

Drogie Ukrainki, Ukraińcy!

A dzisiaj w Odessie, w miejscu, w którym w dom uderzyła „szahida”, akcja ratownicza trwała cały dzień.

Spod gruzów wydobyli ciała dzieci. W tej chwili wiemy o 12 ofiarach śmiertelnych, w tym pięciorgu dzieci. Moje kondolencje dla rodzin i przyjaciół.

Pięć osób udało się uratować. Na miejscu pracowała Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, policja, psycholodzy i pracownicy służb komunalnych. Jestem wdzięczny wszystkim osobom, które pomogły.

Dziś rosyjscy mordercy zaatakowali miasto Kurachowe w obwodzie donieckim. Kierowana bomba lotnicza uderzyła w dach jednego z domów. Nie w innym celu niż terror. Co najmniej 16 osób jest rannych, wszyscy są leczeni.

A to tylko dwa takie ataki.

W sumie tylko od początku tego tygodnia rosyjscy terroryści użyli już prawie 400 kierowanych bomb lotniczych, ponad 50 „szahidów” i ponad 40 rakiet.

Żadne państwo w Europie nie byłoby w stanie samotnie przeciwstawić się takiej presji i takiemu złu. I dlatego ważne jest, abyśmy byli teraz wszyscy razem – wszyscy, którzy cenią życie i nie chcą, aby ten terror dotarł do innych narodów.

Na działania Rosji należy odpowiedzieć wszystkim przywódcom, wszystkim organizacjom międzynarodowym. I ostro reagować. Putin nie chce pokoju – chce tylko wojny i śmierci. Jest mu obojętne, kogo zabić. Głównym celem jest zniszczenie. Po pierwsze, Ukraina i Ukraińcy. A potem wy, drodzy partnerzy.

Dlatego kwestią przetrwania – i nie tylko Ukrainy – jest, aby świat odpowiedział na rosyjskie zło.

Tylko w tym tygodniu udało nam się zestrzelić siedem rosyjskich samolotów wojskowych. Właśnie te, które zrzucają te bomby i zabijają.

Od początku lutego Rosja straciła 15 samolotów wojskowych. To jest prawidłowa dynamika ich strat.

A im więcej będziemy mieli możliwości zestrzelenia rosyjskich samolotów, tym bardziej zniszczymy rosyjską logistykę na naszym okupowanym terytorium, tym więcej Ukraińców zostanie uratowanych.

Ta wojna musi stać się beznadziejna właśnie dla Rosji, właśnie dla terrorystów. I powinni jak najbardziej czuć, że istnieje siła, która niszczy tych, którzy chcą zniszczyć życie.

Jesteśmy w stanie to zapewnić. Każdy z partnerów wie, co jest konieczne.

Najważniejsze jest wola polityczna, aby wszystko wdrożyć. Aby podać dokładnie taki poziom podaży, który pomoże.

Jeśli tak się nie stanie, stanie się to jedną z najbardziej haniebnych kart historii – jeśli Ameryka lub Europa przegrają z irańskimi „szahidami” lub rosyjskimi myśliwcami. Nie powinniśmy zachęcać Rosji do zła ani przez słabość decyzji, ani przez opóźnienia w dostawach, ani przez niezdecydowanie.

Nasze wspólne sukcesy powinni odczuć wszyscy na świecie, którzy cenią życie.

Przetrwaliśmy zimę, oszczędzaliśmy energię, nie dopuściliśmy do blackoutów. Terror energetyczny Rosji nie zadziałał.

W dalszym ciągu przywracamy bezpieczeństwo na morzu, a nasz eksport morski działa.

Możemy zestrzelić więcej rosyjskich samolotów wojskowych i zniszczyć jeszcze więcej rosyjskiej logistyki na naszym okupowanym terytorium. Pytanie tylko w odpowiedniej broni, jaką dysponują partnerzy i którą można przekazać Ukrainie.

Pomimo znacznych niedoborów artylerii nasi bohaterscy wojownicy powstrzymują ataki i bronią pozycji. To niezwykle trudne. To są straty. To ból. Czekamy na niezbędne dostawy, czekamy w szczególności na decyzje amerykańskie. A wsparcie jest naprawdę potrzebne.

Trzeba wreszcie znaleźć rozwiązanie sytuacji na polskiej granicy, która już dawno przekroczyła granice zarówno ekonomiczne, jak i moralne.

Po prostu nie da się wyjaśnić, w jaki sposób poroblemy krwawiącego kraju można wykorzystać w wewnętrznej walce politycznej.

Jednak i to przejdziemy. Jestem pewien, że Ukraina jest zdolna do wytrwania, osiągnie swoje cele i pokona rosyjski terror.

Razem możemy to osiągnąć.

Chwała wszystkim, którzy walczą i pracują na rzecz życia! Chwała wszystkim, którzy są z Ukrainą.

Chwała Ukrainie!


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-