Robimy wszystko, co możliwe i niemożliwe, aby pokonać rosyjskie zło – Zełenski

Robimy wszystko, co możliwe i niemożliwe, aby pokonać rosyjskie zło – Zełenski

wideo
Ukrinform
Musimy nadal być niezachwiani, zdecydowani i osiągać ukraińskie cele w tej wojnie.

Jak podał Ukrinform, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył to w swoim wieczornym przesłaniu wideo.

Wideo: Kancelaria Prezydenta Ukrainy

Drogie Ukrainki, Ukraińcy!

Kończymy tydzień, bardzo trudny tydzień. I warto teraz zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Pierwsze to wdzięczność wszystkim naszym żołnierzom, wszystkim, którzy pracują na rzecz obronności, wszystkim, którzy pomagają. W tym tygodniu wszystkie troskliwe serca – i nie tylko na Ukrainie – martwiły się o naszych bohaterów, o naszą Awdijewkę, o każdego z jej obrońców i o losy całego naszego narodu, o losy całego państwa.

Bitwa trwa, a najważniejsze jest to, że w tej bitwie robimy wszystko, co możliwe i niemożliwe, aby pokonać rosyjskie zło i chronić jak najwięcej istnień ukraińskich. Ukraińcy nie po raz pierwszy walczą bohatersko, ale po raz pierwszy w swojej historii Ukraina osiągnęła taką globalną solidarność i wsparcie. I choć na świecie są różne nastroje polityczne, różne wybuchy problemów odwracających uwagę, to mimo to – wszyscy razem – robimy wszystko, co w naszej mocy, aby świat był z nami – z Ukrainą. A zatem, aby nasi żołnierze mogli powstrzymać rosyjskich nieludzi i zwrócić Ukraińcom na Ukrainę. Dziękuję wszystkim, którzy walczą, pomagają, zachowują stabilizację i determinację.

Drugie to konkretne wsparcie świata. W tym tygodniu nasze państwo otrzymało jeszcze dwie umowy o długoterminowej współpracy i wsparciu z wiodącymi krajami. Niemcy. Francja. Nasze ustalenia dotyczące bezpieczeństwa są bardzo ambitne. Jeszcze raz dziękuję panu kanclerzowi Scholzowi, panu prezydentowi Macronowi i wszystkim członkom naszych zespołów, którzy przygotowali umowy i ustalili dokładnie to, czego potrzebowaliśmy. Wsparcie obronne, wspólne kroki polityczne, dalsze usystematyzowanie relacji pomiędzy instytucjami naszych państw dla większego bezpieczeństwa i wspólnej siły. Pracujemy także z innymi naszymi partnerami nad nowymi umowami – będzie to bardzo efektywna i rozbudowana architektura gwarancji bezpieczeństwa. Rzeczy, które w przyszłości posłużą odstraszeniu rosyjskiej agresji i pomogą chronić niepodległość już teraz.

Trzecie to Konferencja Bezpieczeństwa w Monachium. Bardzo produktywny udział w tym roku. Nasze ukraińskie spojrzenie na światową agendę było wspierane przez naszych partnerów. Przeprowadziłem rozmowy z przywódcami Danii, Holandii i Czech – mamy decyzję o dodatkowym wsparciu. Również z przywódcą Azerbejdżanu – jak zawsze dobra, produktywna rozmowa, która może wzmocnić zarówno nasze narody, jak i cały region. Spotkałem się z premierem Bangladeszu i prezydentem Gwatemali. Partnerzy amerykańscy oddzielnie. Rozmowa z prezydentem Bidenem – bardzo ważne punkty, a w szczególności – na temat Awdijiwki i konieczności dalszego merytorycznego i wystarczającego wsparcia dla Ukrainy. Negocjacje z wiceprezydent USA były bardzo merytoryczne. Spotkania z kongresmenami – przedstawicielami obu partii, obu izb Kongresu Amerykańskiego. I każda taka rozmowa możliwie najdobitniej potwierdzała kluczowe znaczenie: to Ukraina może powstrzymać Putina i stworzyć takie warunki, że zostanie on ukarany za całe zło, którego się dopuścił. Aby jednak Ukraina odniosła ten sukces – aby chronić swoją ziemię, swoich obywateli i naszą wspólną prawdę, a wszystko to w wolnym świecie – Ukrainy nie można pozostawiać samej. Wsparcie jest ważne. Solidarność jest ważna. Tylko razem, w jedności, możemy wygrać tę wojnę.

Musimy nadal być niezachwiani, musimy być nadal zdecydowani. Musimy osiągnąć nasze ukraińskie cele w tej wojnie.

Chwała Ukrainie!


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-