Konferencja monachijska była bardzo skuteczna dla Ukrainy – Prezydent

Konferencja monachijska była bardzo skuteczna dla Ukrainy – Prezydent

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski nazwał udział Ukrainy w tegorocznej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium bardzo efektywny.

Poinformował o tym w swoim wieczornym przemówieniu – podaje Ukrinform.

„Konferencja Bezpieczeństwa w Monachium. W tym roku bardzo produktywne uczestnictwo. Nasze ukraińskie spojrzenie na światową agendę poparli partnerzy” – powiedział Zełenski.

Wideo: Kancelaria Prezydenta Ukrainy

Zaznaczył, że w ramach konferencji przeprowadził rozmowy z przywódcami Danii, Holandii i Czech – „mamy decyzję o dodatkowym wsparciu”. Zełenski nazwał rozmowę z przywódcą Azerbejdżanu produktywną i mogącą wzmocnić cały region.

Osobno Zełenski podkreślił rozmowy z prezydentem USA Joe Bidenem, wiceprezydent USA Kamalą Harris oraz przedstawicielami obu partii i obu izb Kongresu USA.

„W związku z tym Biden i ja omawialiśmy sytuację w Awdijiwce oraz potrzebę dalszego zasadniczego i wystarczającego wsparcia dla Ukrainy”.

Ponadto Zełenski spotkał się z premierem Bangladeszu i prezydentem Gwatemali.

Jak podano, Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa powstała w 1963 roku jako platforma, na której około 60 uczestników z bloku zachodniego omawiało politykę bezpieczeństwa po zakończeniu zimnej wojny. Ideą powstania konferencji była chęć zapobieżenia nowej wielkiej wojnie i przyczynienia się do rozwiązania konfliktów regionalnych. Od 1999 roku stało się największym tego typu niezależnym forum na świecie, które co roku gromadzi do 600 uczestników.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-