Ukraina i Japonia podpisały 56 dokumentów o współpracy i odbudowie – Szmyhal

Ukraina i Japonia podpisały 56 dokumentów o współpracy i odbudowie – Szmyhal

zdjęcie
Ukrinform
Podczas Konferencji Rozwoju Gospodarczego i Odbudowy w Tokio podpisano 56 dokumentów o współpracy Ukrainy i Japonii.

Poinformował o tym w Telegramie premier Ukrainy Denys Szmyhal, podaje Ukrinform.

„56 dokumentów zostało podpisanych przez przedstawicieli Ukrainy i Japonii w ramach Konferencji Rozwoju Gospodarczego i Odbudowy w Tokio. Są wśród nich umowy międzyrządowe, memoranda, porozumienia pomiędzy przedsiębiorcami a przedstawicielami władz lokalnych” – poinformował.

Według Szmyhala podpisano międzyrządową konwencję o unikaniu podwójnego opodatkowania, co jest niezwykle ważne dla japońskich przedsiębiorców planujących nowe projekty na Ukrainie.

Jednocześnie podpisano kilkanaście umów o wsparciu odbudowy Ukrainy z potężnymi organizacjami japońskimi: JICA, JETRO, Agencją Kredytów Eksportowych NEXI i Japońskim Bankiem Współpracy Międzynarodowej.

Ponadto strony podpisały umowy dotacyjne na realizację programów naprawczych, a także szereg dokumentów pomiędzy Ministerstwem Polityki Agrarnej Ukrainy a firmami japońskimi, które przewidują dostawę na Ukrainę różnorodnych maszyn i urządzeń rolniczych.

„Memorandum międzyrządowe w sprawie współpracy w dziedzinie edukacji i technologii. Japonia jest jednym z liderów w tych obszarach. Ważne jest, aby budować prawdziwe partnerstwo” – podkreślił szef rządu.

Dodał, że Naftogaz i Japonia porozumiały się w sprawie wspólnego projektu w obszarze energetyki wiatrowej, a operator systemu przesyłu gazu na Ukrainie podpisał Memorandum w sprawie przygotowań do modernizacji tłoczni gazu. Podpisano także inne dokumenty z zakresu energetyki, telekomunikacji, budownictwa infrastrukturalnego i ekologii.

„Japonia wykazała się już przywództwem w zakresie wsparcia finansowego dla Ukrainy. Teraz Japonia musi stać się jednym z liderów ukraińskiego ożywienia i inwestycji w naszej gospodarce” – podsumował Szmyhal.

Jak podał Ukrinform, premier Ukrainy Denys Szmyhal na czele delegacji rządowej rozpoczął wizytę w Tokio.

Zaprosił japoński biznes, aby stał się częścią ukraińskiego cudu gospodarczego.

Zdjęcie: telegram Denysa Szmyhala


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-