Kliczko pokazał Borrellowi konsekwencje rosyjskiego ataku rakietowego na Kijów

Kliczko pokazał Borrellowi konsekwencje rosyjskiego ataku rakietowego na Kijów

zdjęcie
Ukrinform
Mer Kijowa Witalij Kliczko pokazał wysokiemu przedstawicielowi Unii Europejskiej Josepowi Borrellowi skutki ataku powietrznego wojsk rosyjskich na stolicę rankiem 7 lutego, w szczególności uszkodzony wieżowiec w dzielnicy Holosijewskiej.

Jak podaje Ukrinform, Kliczko ogłosił to na Facebooku.

W rozmowie z Borrellem mer podkreślił pilną potrzebę dalszej pomocy Ukrainie w zakresie systemów obrony powietrznej, broni i amunicji.

„Ponieważ Rosja w dalszym ciągu barbarzyńsko ostrzeliwuje infrastrukturę cywilną i mieszkania Ukraińców, zabijając cywilów. A agresor się nie zatrzyma. Partnerzy muszą zrozumieć powagę chwili. W tym dla pokojowej przyszłości Europy ” – podkreślił Kliczko.

Według niego Borrell zapewnił, że UE będzie nadal wspierać i pomagać Ukrainie.

Jak podał Ukrinform, 6 lutego do Kijowa przybył Wysoki Przedstawiciel UE ds. Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Josep Borrell. Podczas swojej wizyty przemawiał na posiedzeniu Rady Najwyższej .

W związku z rosyjskim atakiem rakietowym Borrell spędził środowy ranek 7 lutego w schronie. Wtedy na niebie nad stolicą i na podejściach do niej obrona powietrzna Ukrainy zniszczyła około 20 rakiet wroga.

W wyniku ataku rakietowego w stołecznej dzielnicy holosijowskiej uszkodzony został 18-piętrowy budynek mieszkalny. Dotknięty został także rejon dnieprowski.

W wyniku ataku rakietowego na Kijów zginęły cztery osoby, a kolejnych 40 zostało rannych.

Zdjęcie: Facebook Witalij Kliczka


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-