Pociski dla Ukrainy - Kuleba wymienił trzy pilne kroki, których oczekuje od UE

Pociski dla Ukrainy - Kuleba wymienił trzy pilne kroki, których oczekuje od UE

Ukrinform
Ukraina oczekuje od Unii Europejskiej trzech pilnych kroków w celu zwiększenia dostaw pocisków artyleryjskich na potrzeby Sił Zbrojnych.

O tym oświadczył minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba na wspólnej konferencji prasowej z Wysokim Przedstawicielem UE Josepem Borrellem w Kijowie, relacjonuje korespondent Ukrinform.

„Chcę nazwać trzy pilne kroki, których oczekujemy od UE w celu zwiększenia dostaw pocisków artyleryjskich na Ukrainę na potrzeby frontu. Przede wszystkim wzywamy rządy krajów UE do podpisania długoterminowych umów z przedsiębiorstwami obronnymi, aby promować zwiększanie mocy produkcyjnych przez te firmy” – powiedział Kuleba.

Dodał, że firmy te inwestują pieniądze w zwiększenie produkcji, co znacznie przyspieszy dostawy pocisków na Ukrainę.

„Drugim krokiem jest usunięcie wszelkich barier regulacyjnych w zakresie interakcji pomiędzy przedsiębiorstwami obronnymi w Europie, przedsiębiorstwami europejskimi i ukraińskimi, tak aby nie było przeszkód administracyjnych i prawnych dla interakcji między nimi i dla zwiększania produkcji” – powiedział szef MSZ.

Jako trzeci krok nazwał potrzebę stymulowania negocjacji europejskich firm i rządów z krajami trzecimi w celu restrukturyzacji i reorientacji istniejących kontraktów na dostawy pocisków na Ukrainę.

„Do tej samej kategorii należy jeszcze jedno działanie – konieczne jest zwiększenie importu amunicji z krajów trzecich, z ich magazynów, z ich zakładów produkcyjnych. Jeśli na wszystkich tych torach będziemy działać kompleksowo, to wzrost liczby pocisków artyleryjskich na froncie będzie zauważalny i to wszystko będzie w zasięgu ręki” – uważa minister.

Zdaniem Kuleby, jeśli zostaną podjęte kompleksowe wysiłki, równowaga z Rosją w zakresie użycia pocisków artyleryjskich zostanie wyrównana.

„Chcę, żeby każdy ukraiński żołnierz wiedział, że na co dzień w Brukseli, Kijowie i innych stolicach jest jedno zadanie – jak dostarczyć Ukrainie więcej pocisków temu ukraińskiemu żołnierzowi” – ​​zapewnił szef ukraińskiej dyplomacji.

Jak podaje Ukrinform, UE spodziewa się dostarczyć Ukrainie do końca roku 1 155 000 pocisków artyleryjskich dzięki rozwojowi kompleksu obronno-przemysłowego państw członkowskich.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-