Zełenski spotkał się z Borrellem

Zełenski spotkał się z Borrellem

zdjęcie, wideo
Ukrinform
W środę prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się z wysokim przedstawicielem UE Josepem Borrellem.

Borrell napisał o tym w portalu społecznościowym X, podaje Ukrinform.

„Jestem zaszczycony, że ponownie zostałem przyjęty przez prezydenta Zełenskiego. Poprosił o dodatkową amunicję, drony i systemy obrony powietrznej. Moim głównym priorytetem jest mobilizacja dodatkowego sprzętu wojskowego UE dla Ukrainy. Musimy zrobić więcej i szybciej” – stwierdził wysoki przedstawiciel UE.

Według niego przyszłość Ukrainy leży w Unii Europejskiej.

„Ukraina wykazała się niezwykłym zaangażowaniem w reformy i wkrótce rozpocznie negocjacje akcesyjne. Będziemy nadal współpracować, aby tak się stało” – napisał Borrell.

Z kolei Kancelaria Prezydenta dodała, że ​​głowa państwa podziękował Borrellowi za stałe wsparcie Ukrainy ze strony Unii Europejskiej w przeciwstawianiu się rosyjskiej agresji.

„Dziękujemy za wizytę waszego zespołu na Ukrainie. Dziękuję za wsparcie narodu ukraińskiego. Zawsze byłeś z nami w trudnych chwilach. W czasach trudnych wyzwań zawsze byliście po stronie Ukrainy, Ukraińców w naszej walce o życie, suwerenność i niepodległość” – powiedział Zełenski.

Rozmówcy zwrócili szczególną uwagę na współpracę Ukrainy z UE w sferze bezpieczeństwa, w szczególności na priorytetowe potrzeby Sił Obronnych Ukrainy oraz znaczenie przyspieszenia realizacji unijnego planu zaopatrzenia Ukrainy w 1 milion amunicji artyleryjskiej.

Ze swojej strony Wysoki Przedstawiciel UE zapewnił, że do końca tego roku na Ukrainę zostanie dostarczony 1 mln amunicji artyleryjskiej. Podkreślił także znaczenie dalszego wsparcia finansowego Ukrainy ze strony Unii Europejskiej.

Jak podał Ukrinform, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, 6 lutego do Kijowa przybył Wysoki Przedstawiciel Unii Europejskiej ds. Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa Josep Borrell .

Na spotkaniu z premierem Dmytro Szmyhalem Borrell powiedział, że Unia Europejska spodziewa się dostarczyć Ukrainie do końca roku 1 155 000 pocisków artyleryjskich dzięki zwiększeniu potencjału kompleksu obronno-przemysłowego państw członkowskich.

Foto: X/Josep Borrell Fontelles i Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-