Zełenski - Ukraińcy mają finansowe gwarancje stabilności społecznej

Zełenski - Ukraińcy mają finansowe gwarancje stabilności społecznej

wideo
Ukrinform
Decyzja Unii Europejskiej w sprawie 50 miliardów euro dla Ukrainy oznacza, że ​​Ukraińcy mają finansowe gwarancje stabilności społecznej.

Poinformował o tym w swoim przemówieniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski – podaje Ukrinform.

Życzę wam zdrowia, drodzy Ukraińcy i Ukraińcy!

Kontynuujemy ten tydzień z dobrą dynamiką dla Ukrainy – wydarzeniami, które dodają sił państwu.

Dziś zapadła długo oczekiwana decyzja Unii Europejskiej: 50 miliardów euro dla Ukrainy. Program wsparcia. Długoterminowe - na cztery lata. A to oznacza, że ​​Ukraińcy mają finansowe gwarancje naszej stabilności społecznej. Decyzja została podjęta wczoraj na Radzie Europejskiej – na szczeblu przywódców. Dla jej dobra zespół ukraiński i nasi przyjaciele z Unii Europejskiej pracowali głęboko i aktywnie różnymi kanałami i na różnych poziomach. Najważniejsze, że ta decyzja zapadła właśnie teraz i jest to jednomyślna decyzja Europy. Dziękuję wszystkim naszym przyjaciołom, którzy pomogli, i oczywiście całemu naszemu zespołowi, obywatelom Ukrainy: rządowi, Urzędowi, wszystkim, którzy byli zaangażowani. Kwestię wspierania Ukrainy podnosiłem w negocjacjach z każdym europejskim przywódcą. Jestem wdzięczny każdemu z 27 krajów Unii Europejskiej i szefom instytucji europejskich. Teraz ważne jest, aby dystrybucja tych środków odbywała się analogicznie do poprzedniej formy wsparcia: dwie pierwsze transze wymagają większej kwoty – 18 miliardów euro rocznie, a wtedy stabilność państwa będzie większa. Nad tą kwestią będą pracować zespoły Ukrainy i Unii Europejskiej. Dziś w przemówieniu do Rady Europejskiej przypomniałem także o dwóch pozostałych celach na ten rok. Jest to utworzenie odpowiedniego Funduszu Pomocy Ukrainie w ramach Europejskiego Funduszu Pokoju w celu wspierania zdolności naszej obronności, naszych działań obronnych na froncie. A także przygotowania do Światowego Szczytu Pokojowego w tym roku w Szwajcarii – wydarzenia, na które zaprosiłem wszystkich przywódców wspólnoty europejskiej.

Druga rzecz, o której warto dzisiaj porozmawiać.

Bardzo emocjonujące wydarzenie - uwolnienie naszych chłopców z niewoli, które miało miejsce wczoraj. Teraz wszystkich 207 chłopców jest już w trakcie rehabilitacji i powrotu do zdrowia. Każdemu zostanie udzielona pomoc, jakiej potrzebuje. Każdy jest już w kontakcie ze swoimi bliskimi. Mogą go odwiedzić rodziny i krewni. I za każdym razem, gdy nasi są w domu, dowodzi to, że Ukraina pracuje nad sprowadzeniem wszystkich z powrotem. Nie zapominamy o nikim. Istnieją różne sytuacje, w których wymiana może być znacznie skomplikowana. Czasem ktoś powie, że to niemożliwe. Ale szukamy sposobów. Poszukujemy mediatorów. I jestem wdzięczny wszystkim, którzy pomagają Ukrainie. Ukraińska ekipa kontynuuje prace nad kolejnymi wymianami.

Trzecie.

Trwają prace nad gwarancjami bezpieczeństwa dla Ukrainy. W Berlinie odbyła się kolejna runda negocjacji – przygotowujemy odpowiednią umowę. Jestem wdzięczny stronie niemieckiej za pragmatyczne, a zarazem wartościowe podejście. Współpracujemy także z innymi naszymi państwami i już widzimy, że możliwe jest stworzenie bardzo rozbudowanego, głębokiego systemu gwarancji bezpieczeństwa. We wszystkich tych obszarach, które są krytyczne dla normalnego życia każdego demokratycznego kraju. A przed każdą taką umową dużo pracy, jeśli chodzi o jej wdrożenie. Teraz, dzięki temu systemowi gwarancji bezpieczeństwa, Ukraina może stworzyć nowy model zapewnienia ochrony państwom wolnego świata poza skutecznymi sojuszami bezpieczeństwa. I oczywiście pracujemy nad tym, aby dla naszego kraju uzyskać postęp z NATO – ustaliliśmy już stanowisko Ukrainy w sprawie oczekiwanych wyników tegorocznego szczytu NATO w Waszyngtonie.

Czwarte.

Podpisałem dziś kilka nowych dekretów w sprawie przyznawania naszym żołnierzom odznaczeń państwowych. 294 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy. Różne brygady, różne kierunki. Ale równie istotne są bitwy. Odwaga, bez której Ukraina nie byłaby w stanie przetrwać. Siła, która zapewnia Ukrainie niepodległość i własną drogę w tym świecie. Powinniśmy być wdzięczni każdemu z naszych żołnierzy – wszystkim obrońcom, wszystkim tym, którzy wzmacniają obronę i pomagają. W sumie od 24 lutego w czasie wojny prawie 70 000 naszych żołnierzy otrzymało odznaczenia państwowe. Jeśli dokładnie, to dzisiaj - 69 tysięcy 945. Wszystkie elementy naszych Sił Obrony i Bezpieczeństwa Ukrainy. Armia. Gwardia Narodowa. SBU Krajowy Pol. Państwowa służba graniczna. Państwowa Służba Ratunkowa. Inteligencja zewnętrzna. UDO Stanowa łączność specjalna. I oczywiście GUR. Swoją drogą dzisiaj chłopaki mają kolejny udany wynik - tym razem na morzu. Skuteczne uzupełnienie rosyjskiej floty. Dziękuję!

I piąte, co jest ważne.

Dziś Europa pokazała dokładnie taką jedność, jakiej potrzebujemy. 27 krajów - razem. Instytucje Unii Europejskiej w pełni współpracują. To wyraźny sygnał dla Moskwy, że Europa wytrzyma i że Europy nie rozerwą żadne niszczycielskie fale, które zawsze wymyśla się na Kremlu. Ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał za Atlantykiem, sygnał, że Europa bierze na siebie zobowiązania. Czekamy na decyzje Ameryki.

Dziękuję wszystkim, którzy cieszą się wolnością! Dziękujemy wszystkim, którzy swoją osobistą siłą dodają siły całej Ukrainy! Możemy wygrać!

Musimy wygrać!

Chwała Ukrainie!


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-