Szmyhal spotkał się z premierem Słowacji w Użhorodzie

Szmyhal spotkał się z premierem Słowacji w Użhorodzie

wideo
Ukrinform
Premier Ukrainy Denys Szmyhal spotkał się w Użhorodzie z premierem Słowacji Robertem Fico.

Szef ukraińskiego rządu ogłosił to w Telegramie, gdzie zamieszczono nagranie wideo z jego spotkania ze słowackim kolegą – podaje Ukrinform.

„Dzisiaj w Użhorodzie spotykamy się z premierem Słowacji Robertem Ficą. W porządku obrad są nasze stosunki dwustronne i wsparcie dla inicjatyw europejskich” – napisał Szmyhal.

Wyraził nadzieję na konstruktywny i praktyczny dialog.

Jak podaje Ukrinform, 20 stycznia premier Słowacji Robert Fico oświadczył przed spotkaniem z szefem ukraińskiego rządu Denysem Szmyhalem, że sprzeciwia się przystąpieniu Ukrainy do NATO.

Obiecał przywieźć ze sobą pomoc humanitarną do Użhorodu i po raz kolejny podkreślił, że Słowacja nie pomoże Ukrainie bronią na szczeblu państwowym.

Szmyhal zapowiedział, że zamierza prowadzić negocjacje ze swoim słowackim kolegą w celu usunięcia ewentualnych przeszkód na drodze do realizacji programu Ukraine Facility.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-