Szmyhal spotkał się z premierem Słowacji w Użhorodzie

Szmyhal spotkał się z premierem Słowacji w Użhorodzie

wideo
Ukrinform
Premier Ukrainy Denys Szmyhal spotkał się w Użhorodzie z premierem Słowacji Robertem Fico.

Szef ukraińskiego rządu ogłosił to w Telegramie, gdzie zamieszczono nagranie wideo z jego spotkania ze słowackim kolegą – podaje Ukrinform.

„Dzisiaj w Użhorodzie spotykamy się z premierem Słowacji Robertem Ficą. W porządku obrad są nasze stosunki dwustronne i wsparcie dla inicjatyw europejskich” – napisał Szmyhal.

Wyraził nadzieję na konstruktywny i praktyczny dialog.

Jak podaje Ukrinform, 20 stycznia premier Słowacji Robert Fico oświadczył przed spotkaniem z szefem ukraińskiego rządu Denysem Szmyhalem, że sprzeciwia się przystąpieniu Ukrainy do NATO.

Obiecał przywieźć ze sobą pomoc humanitarną do Użhorodu i po raz kolejny podkreślił, że Słowacja nie pomoże Ukrainie bronią na szczeblu państwowym.

Szmyhal zapowiedział, że zamierza prowadzić negocjacje ze swoim słowackim kolegą w celu usunięcia ewentualnych przeszkód na drodze do realizacji programu Ukraine Facility.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-