Zełenski i Tusk spotkali się ze studentami

Zełenski i Tusk spotkali się ze studentami

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Polski Donald Tusk spotkali się z ukraińskimi studentami w Kijowie.

Poinformował o tym korespondent Ukrinformu.

Spotkanie odbyło się na Uniwersytecie „Akademia Kijowsko-mohylańska”.

W wydarzeniu wzięli udział studenci czterech ukraińskich uczelni wyższych – Uniwersytetu Narodowego Akademii Kijowsko-Mohylańskiej, Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki, Uniwersytetu Państwowego w Mariupolu i Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Lingwistycznego.

Spotkanie Prezydenta Ukrainy i Premiera RP ze studentami / Fot. Wołodymyr Tarasow, Ukrinform

Prezydent Ukrainy i szef polskiego rządu komunikowali się z ukraińskimi studentami w formie pytań i odpowiedzi.

Prezydent Zełenski podczas spotkania powiedział, że Ukraina musi być członkiem Unii Europejskiej.

„Ukraina nie jest krajem retoryki, ale krajem czynów. Wydaje mi się, że nie ma znaczenia, jakie sygnały wysyła ten czy inny przywódca. Pytanie, czego my chcemy… Ukraina musi być w Unii Europejskiej. Ten wybór ma charakter nie tylko geopolityczny, ale także wartościowy. Nasze wartości są w Unii Europejskiej. Na pewno nie w Rosji. Jeśli mówimy także pragmatycznie, jest to duży rynek, duża gospodarka dla Ukrainy, wielkie możliwości dla naszych przyszłość. Wybór jest jasny” – powiedział głowa państwa.

Zełenski podkreślił, że celem Ukrainy jest członkostwo w Unii Europejskiej. W tym kontekście podkreślił, że państwo nie tylko otrzymało zaproszenie do członkostwa i pozytywny sygnał dotyczący dalszych negocjacji w sprawie integracji europejskiej, i ją wybrało.

Jak podaje Ukrinform, Donald Tusk był 22 stycznia z oficjalną wizytą na Ukrainę.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-