Zełenski i Tusk rozmawiali o perspektywach wspólnej produkcji broni

Zełenski i Tusk rozmawiali o perspektywach wspólnej produkcji broni

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przeprowadził rozmowy z premierem Polski Donaldem Tuskiem, podczas których omówiono perspektywy wspólnej produkcji broni.

O tym informuje strona internetowa Głowy Państwa, informuje Ukrinform.

„Dzisiaj odbyliśmy bardzo produktywne negocjacje z premierem Donaldem Tuskiem. Jeśli chodzi o wszystkie aspekty naszych stosunków dwustronnych. Naprawdę doceniamy ten wybór – wybór bycia na Ukrainie. Polska wybrała Ukrainę” – powiedział Zełenski.

Prezydent podziękował Polsce i całemu narodowi polskiemu za wsparcie, które pomogło Ukraińcom przetrwać wojnę rosyjską na pełną skalę.

„Bardzo doceniamy fakt, że nie jesteśmy sami w tej walce o Ukrainę. My, wraz z wieloma narodami, które nam pomagają, pomogliśmy. A naród polski, państwo polskie jest jednym z naszych największych pomocników” – powiedział głowa państwa.

Jednocześnie zauważył, że dzięki wsparciu Ukrainy wolność Polski z pewnością przetrwa.

Podczas spotkania w Kijowie Zełenski i Tusk omówili wszystkie aspekty stosunków dwustronnych. Szczególną uwagę zwrócono na wsparcie obronne, a także możliwość przyszłej wspólnej produkcji broni.

Zełenski podziękował także Polsce za gotowość do rozpoczęcia negocjacji w sprawie dwustronnej umowy o bezpieczeństwie.

„Rozmawialiśmy o gwarancjach bezpieczeństwa i przystąpieniu Polski do Wspólnej Deklaracji Grupy Siedmiu”. Jestem wdzięczny Polsce za chęć rozpoczęcia prac nad dwustronnym porozumieniem między naszymi państwami” – podkreślił Głowa Państwa po spotkaniu z Tuskiem.

Wyraził przekonanie, że to porozumienie może być bardzo ambitne i stanowić „dokładnie to, czego potrzebują nasi narody”.

Zełenski wyraził także wdzięczność Polsce za wspólną pracę nad Formułą Pokojową. Według niego Polska wspiera wysiłki światowe, uczestniczy w odpowiednich spotkaniach i to jest ważne.

Jak podaje Ukrinform, w poniedziałek 22 stycznia Tusk przybył na Ukrainę.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-