Donald Tusk przybył z wizytą do Kijowa

Donald Tusk przybył z wizytą do Kijowa

Ukrinform
Szef polskiego rządu Donald Tusk przybył na Ukrainę w poniedziałek, 22 stycznia.

Kancelaria Premiera RP informuje o tym na portalu społecznościowym X – podaje Ukrinform.

„Premier Donald Tusk rozpoczyna wizytę w Kijowie, gdzie spotka się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem” – czytamy w komunikacie.

Jak zauważono, wizyta Tuska była zapowiadana wcześniej. Oczekuje się, że poruszona zostanie kwestia blokady granicy z Ukrainą.

Wcześniej Tusk w jednym z wywiadów podkreślał, że zarówno dla niego, jak i dla głowy Polski Andrzeja Dudy „sytuacja na Ukrainie i na froncie jest sprawą nr 1 dla polskiego bezpieczeństwa”.

Jak podaje Ukrinform, 16 stycznia polscy przewoźnicy zakończyli akcję protestacyjną na granicy z Ukrainą – odblokowano wszystkie punkty kontrolne.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-