Zełenski rozmawiał o współpracy obronnej z premier Litwy

Zełenski rozmawiał o współpracy obronnej z premier Litwy

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w ramach swojej oficjalnej wizyty w Republice Litewskiej spotkał się z premier Litwy Ingridą Simonyte, podczas której omówili współpracę obronną oraz wspólne projekty w sferze energetycznej i infrastrukturalnej.

Poinformowała o tym służba prasowa Kancelarii Prezydenta, podaje Ukrinform.

„ Wołodymyr Zełenski i Ingrid Simonyte rozmawiali o współpracy obronnej państw, wspólnych projektach w sferze energetycznej i infrastrukturalnej” – czytamy w komunikacie.

Jak zauważono, głowa państwa podziękował rządowi litewskiemu za wszechstronną pomoc naszemu krajowi w czasie wojny na pełną skalę rozpętanej przez Rosję.

Strony podkreśliły znaczenie odblokowania wsparcia budżetowego dla Ukrainy z Unii Europejskiej w wysokości 50 miliardów euro na cztery lata w ramach programu Ukraine Facility.

Jak podał Ukrinform, do Wilna przybył z wizytą prezydent Wołodymyr Zełenski. Odbył już rozmowy ze swoim litewskim kolegą Gitanasem Nausedą.

W późniejszym terminie Prezydent Ukrainy planuje także wizytę na Łotwie i Estonii.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-