Zełenski podziękował królowi Norwegii za program wsparcia dla Ukrainy

Zełenski podziękował królowi Norwegii za program wsparcia dla Ukrainy

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w Oslo z królem Norwegii Haraldem V.

Opowiedział o tym w Telegramie , podaje Ukrinform.

„Oslo. Audiencja u króla Norwegii Haralda V. Dziękuję narodowi norweskiemu, rządowi i parlamentowi za potężną pomoc humanitarną, finansową i wojskową dla naszego kraju” – powiedział Zełenski.

Odrębnie wyraził wdzięczność za uruchomienie w lutym 2023 roku przez Norwegię zakrojonego na szeroką skalę pięcioletniego programu wsparcia dla Ukrainy.

Wideo: Oficjalny kanał Prezydenta Ukrainy – Wołodymyra Zełenskiego

Jak zauważono na stronie internetowej Prezydenta , głowa państwa ukraińskiego wysoko ocenił osobiste wsparcie rodziny królewskiej dla obywateli Ukrainy, którzy znaleźli schronienie przed wojną w Norwegii.

„Pana wizyta w ukraińskim ośrodku dla uchodźców w pierwszych dniach inwazji na Ukrainę na pełną skalę stała się niezwykle mocnym sygnałem wsparcia dla naszego narodu z Norwegii. Dziękujemy za to Waszej Królewskiej Mości” – podkreślił Zełenski.

Ponadto Prezydent Ukrainy i król Norwegii Harald V spotkali się w Pałacu Królewskim z prezydentem Finlandii Sauli Niiniste.

Jak podaje Ukrinform, prezydent Wołodymyr Zełenski przybył do Norwegii po wizycie w USA.

Wraz z przywódcami Norwegii, Danii, Islandii, Finlandii i Szwecji Prezydent Ukrainy omawiał wzmocnienie współpracy obronnej oraz współpracy politycznej i gospodarczej podczas szczytu Ukraina – Europa Północna w Oslo.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-