Zełenski przemawiał w norweskim parlamencie

Zełenski przemawiał w norweskim parlamencie

wideo
Ukrinform
Ukraina nie posiada całej broni niezbędnej do prowadzenia wojny na warunkach wolności, a nie na warunkach narzuconych przez wroga.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział to podczas przemówienia na specjalnym posiedzeniu plenarnym norweskiego Stortingu, przekazuje Ukrinform.

„Potrzebujemy teraz uwagi i wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. Dlaczego? Mamy teraz skuteczną broń. Jednak nie wszystko co potrzebne, aby tę wojnę prowadzić na warunkach wolności, a nie na warunkach narzuconych przez wroga” – podkreślił Zełenski.

Zauważył, że większość świata uważa obecnie rosyjską agresję za zbrodnię, ale Putin znalazł wspólników w Iranie i Korei Północnej i pozyskuje od nich broń, by zabijać nasz naród.

Prezydent zauważył, że dostawy z dyktatur do Rosji są niestety bardziej rytmiczne niż dostawy z wielu demokracji na Ukrainę. Wspomniał o milionie pocisków artyleryjskich dla Putina z Pjongjangu.

„Dziękuję wszystkim w Europie, którzy naprawdę pomagają wytrzymać taką presję i wspierają nas dokładnie tyle, ile potrzeba – na tyle, aby chronić wolność i porządek świata oparty na zasadach” – podkreśliła głowa państwa.

Jak podaje Ukrinform , w ramach Konferencji Przemysłu Obronnego DFNC1: US Edition Ukraina i Stany Zjednoczone podpisały memorandum w sprawie wspólnej produkcji broni i wymiany danych technicznych. W 2024 roku Ukraina przeznaczy bezprecedensowy budżet na rozwój produkcji obronnej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-