Zełenski spotkał się z szefami amerykańskich firm obronnych

Zełenski spotkał się z szefami amerykańskich firm obronnych

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Podczas roboczej wizyty w Stanach Zjednoczonych Wołodymyr Zełenski spotkał się z szefami krajowych firm obronnych.

Prezydent Ukrainy ogłosił to w Telegramie – podaje Ukrinform.

„Odbyłem ważne i owocne spotkanie z szefami amerykańskich firm obronnych. Jestem wdzięczny wszystkim pracownikom, inżynierom, wszystkim, którzy pracują w amerykańskich firmach obronnych i partnerom, którzy produkują broń, która ratuje Ukraińców i pomaga naszej armii bronić kraju. Są to ludzie, którzy wiele zrobili dla Ukrainy” – powiedział głowa państwa.

Według Kancelarii Prezydenta w spotkaniu, które odbyło się w Domu Ukraińskim w Waszyngtonie, uczestniczyli prezes BAE Systems Tom Arsenault, prezes i dyrektor generalny Day & Zimmermann Harold Yoh, prezes Boeinga Theodore Colbert, dyrektor wykonawczy Sierra Nevada Fatih Ozmen, wiceprezes Northrop Grumman Steven O'Brien, wiceprezes RTX Jeff Shockley, wiceprezes Lockheed Martin Raymond Piselli, wiceprezes General Dynamics Mark Roualet, dyrektor generalny D&M Holding Daniel Powers, wiceprezes AeroVironment Charles Dean.

Zełenski bardzo pochwalił udział tych firm w ubiegłotygodniowej ukraińsko-amerykańskiej konferencji przemysłu obronnego. „Chcę podziękować Wam wszystkim, a także Waszym partnerom. Ponadto chcę powiedzieć coś ważnego Waszym pracownikom: wiele zrobiliście dla Ukrainy. Bez takich ludzi jak Wy nie bylibyśmy w stanie sobie poradzić i chronić naszej ziemi” – powiedział prezydent.

Mówił o pomyśle utworzenia w Europie centrum obronnego, które będzie zlokalizowane na terytorium Ukrainy, ponieważ nasz kraj ma wiele praktycznych doświadczeń zdobytych w czasie wojny.

Według Zełenskiego, aby zrealizować ten pomysł, nasze państwo jest gotowe bardzo szybko podjąć wszystkie niezbędne decyzje, uprościć procedury biurokratyczne i wydawać polecenia: „Jesteśmy gotowi szybko podejmować decyzje i już zaczęliśmy to robić, bo nie mamy innego sposobu na zmianę systemu, bo mamy wojnę”.

Prezydent podkreślił, że Ukraina jest gotowa i będzie produkować więcej amunicji i sprzętu wojskowego, potrzebuje jednak wsparcia ze strony tak potężnych firm. W szczególności chodzi o wspólną produkcję amunicji artyleryjskiej, systemów przeciwlotniczych, systemów artyleryjskich i rakietowych.

Ukraina chce także zaprosić partnerów amerykańskich do udziału w naszych spółkach obronnych, co będzie w interesie wszystkich stron.

Ponadto Zełenski zwrócił uwagę na znaczenie kreatywnego i innowacyjnego podejścia w przemyśle obronnym, czego przykładem są projekty w ramach FrankenSAM, które pozwoliły zintegrować nowoczesne zachodnie i stare radzieckie rozwiązania technologiczne, aby osiągnąć szybki efekt w postaci ochrony Ukraińskich miast i życia naszych obywateli.

Jak informowaliśmy, Wołodymyr Zełenski przybył z roboczą wizytą do USA 11 grudnia.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-