Holandia potwierdziła, że ​​będzie nadal wspierać Ukrainę

Holandia potwierdziła, że ​​będzie nadal wspierać Ukrainę

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba otrzymał od swojego holenderskiego odpowiednika Hanke Bruins Slot potwierdzenie, że partie polityczne i obywatele kraju wspierają Ukrainę.

Poinformował o tym na wspólnej konferencji z minister spraw zagranicznych Holandii w Kijowie, przekazuje korespondent Ukrinform.

„Doceniamy silne wsparcie Holandii i podkreśliłem to dzisiaj. Na podstawie wyników naszych negocjacji mam pewność, że wsparcie to będzie kontynuowane i wzmacniane. Rząd i premier Rutte pozostają na stanowisku, że nadal wspierają Ukrainę, ale dla mnie bardzo ważne jest również, aby obywatele Holandii również wierzyli, że konieczne jest dalsze wspieranie Ukrainy” – powiedział Kuleba.

Minister podkreślił, że usłyszał potwierdzenie od Hanki Bruins Slot, że partie polityczne i obywatele Holandii wspierają Ukrainę, dodał: „My na Ukrainie wiemy i czujemy waszą solidarność z naszym narodem i Ukraińcy zawsze będą wam wdzięczni za wasze wsparcie”.

Szef ukraińskiej dyplomacji zauważył, że otrzymał od Hanki Bruins Slot zapewnienie, że zobowiązania dotyczące przekazania Ukrainie samolotów F-16 zostaną wypełnione. Strony koordynowały także działania mające na celu włączenie w tę inicjatywę innych krajów i zorganizowanie szczytu wokół Formuły Pokoju.

Jak informowaliśmy, z wizytą na Ukrainie przybyła Minister Spraw Zagranicznych Holandii Hanke Bruins Slot. Na spotkaniu z nią prezydent Wołodymyr Zełenski omówił szkolenie ukraińskich pilotów na samolotach F-16 oraz funkcjonowanie alternatywnego korytarza humanitarnego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-