Zełenski rozmawiał z szefową MSZ Holandii o szkoleniu ukraińskich pilotów na F-16

Zełenski rozmawiał z szefową MSZ Holandii o szkoleniu ukraińskich pilotów na F-16

wideo
Ukrinform
Na spotkaniu z minister spraw zagranicznych Holandii Hanke Bruins Slot prezydent Wołodymyr Zełenski omówił szkolenie ukraińskich pilotów na samolotach F-16 oraz funkcjonowanie alternatywnego korytarza humanitarnego.

Jak podaje Ukrinform, wspomina o tym telegram głowy państwa.

„Ważne spotkanie z minister spraw zagranicznych Holandii Hanke Bruins Slot. Wiele ważnych tematów. Sytuacja na froncie, potrzeby naszych obrońców, szkolenie naszych pilotów F-16. A także funkcjonowanie alternatywnego korytarza humanitarnego, wzmocnienie jego ochrony. Formuła pokojowa i integracja europejska naszego państwa” – powiedział Zełenski.

Zełenski podziękował Holandii za zdecydowane wsparcie dla Ukrainy.

Jak donosi służba prasowa głowy państwa, strony omówiły dalsze kroki w kierunku utworzenia specjalnego trybunału ds. zbrodni agresji rosyjskiej na Ukrainę.

Wideo: Kancelaria Prezydenta Ukrainy

Ponadto Zełenski i Minister Spraw Zagranicznych Holandii skupili się na kwestii integracji europejskiej Ukrainy i przygotowaniach do grudniowego posiedzenia Rady Europejskiej. W szczególności Zełenski zauważył, że w nadchodzących dniach Rada Najwyższa Ukrainy ma przyjąć szereg ustaw dotyczących integracji europejskiej.

„Liczymy na pozytywną decyzję Rady Europejskiej w sprawie rozpoczęcia negocjacji w sprawie przystąpienia Ukrainy do UE. Będzie to potężna motywacja dla naszego społeczeństwa i naszych obrońców” – podkreślił Prezydent.

Jak informował Zełenski już wcześniej zauważył, że Ukraina otrzyma pierwsze myśliwce F-16 w 2024 roku, ale wszystko zależy od wyników szkolenia ukraińskich pilotów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-