Przewodnicząca Komisji Europejskiej przybyła do Kijowa

Przewodnicząca Komisji Europejskiej przybyła do Kijowa

Ukrinform
Do Kijowa przybyła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Jak podaje Ukrinform, stosowną informację zamieściła na portalu społecznościowym X.

„Dobrze jest wrócić do Kijowa podczas mojej szóstej wizyty w czasie wojny. Jestem tu, aby omówić ścieżkę przystąpienia Ukrainy do UE, wsparcie finansowe UE na rzecz odbudowy Ukrainy jako nowoczesnej i zamożnej demokracji oraz to, w jaki sposób będziemy kontynuować (wysiłki), aby Rosja zapłaciła za swoją agresywną wojnę” – napisała Ursula von der Leyen.

Jak informowaliśmy, w zeszłym tygodniu przewodnicząca Komisji Europejskiej odbyła podróż do krajów Bałkanów Zachodnich, w przededniu rocznego raportu Komisji Europejskiej na temat rozszerzenia UE, który powinien zostać opublikowany w listopadzie. Celem „podróży po Bałkanach” była koordynacja wysiłków i wsparcie reform niezbędnych do przybliżenia krajów kandydujących do członkostwa w UE.

Jak stwierdziła wcześniej Ursula von der Leyen, w dzisiejszej złożonej sytuacji geopolitycznej, która rozwinęła się po inwazji Rosji na Ukrainę i rosnących zagrożeniach dla bezpieczeństwa światowego, przyszłe rozszerzenie zajmuje wysokie miejsce w agendzie europejskiej.

W grudniu przywódcy państw i rządów krajów UE będą zastanawiać się nad kwestią dalszej ekspansji. Ukraina ma nadzieję, że Rada Europejska podejmie decyzję o rozpoczęciu formalnych negocjacji z Ukrainą w sprawie członkostwa.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-