Zełenski spotkał się z szefową Ministerstwa Obrony Holandii

Zełenski spotkał się z szefową Ministerstwa Obrony Holandii

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się z minister obrony Królestwa Niderlandów Kajsą Ollongren, która przybyła z wizytą na Ukrainę.

Jak podaje Ukrinform, o tym informuje służba prasowa Kancelarii Prezydenta.

Głowa państwa podziękował Ollongren za jej wielką uwagę, jaką poświęciła Ukrainie i wielokrotne wizyty w tym kraju od początku inwazji Federacji Rosyjskiej na pełną skalę.

„Holandia jest z nami od pierwszych dni rosyjskiej agresji. Naprawdę doceniamy fakt, że mamy tak potężnych partnerów i prawdziwych przyjaciół” – powiedział Zełenski.

Prezydent wysoko ocenił owocny dialog z premierem Holandii Markiem Rutte, a w szczególności wyniki rozmowy telefonicznej, która odbyła się 30 października.

„Jesteśmy wdzięczni Holandii za ważne decyzje wspierające Ukrainę, podjęte w ważnych momentach. Decyzje te stały się sygnałem dla innych partnerów – tak jak miało to miejsce w przypadku Patriota i F-16. To znaczące wsparcie dla naszej armii, dla naszego narodu” – powiedział Zełenski.

Poinformował także o sytuacji na polu walki.

Szczegółowo omówiono dalsze wsparcie Holandii we wzmacnianiu zdolności ukraińskich obrońców oraz bezpieczeństwo „korytarza zbożowego”.

Ponadto doszło do wymiany poglądów na temat rozwoju sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

Na zakończenie spotkania Zełenski wręczył Ollongren Order Księcia Jarosława Mądrego III stopnia – za znaczący osobisty wkład we wzmacnianie współpracy międzypaństwowej, wspieranie niepodległości i integralności terytorialnej Ukrainy.

Jak podaje Ukrinform, 30 października Zełenski rozmawiał z Rutte o dalszych potrzebach obronnych Ukrainy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-