Zełenski wziął udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów UE w Kijowie

Zełenski wziął udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów UE w Kijowie

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski uważa spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich Unii Europejskiej w Kijowie za znaczący przejaw solidarności z Ukrainą i nowy krok na rzecz wzmocnienia Europy, który dodaje jej przywództwa i inicjatywy.

Powiedział to podczas swojego przemówienia na spotkaniu, przekazuje Ukrinform, powołując się na służbę prasową Kancelarii Prezydenta.

„Bardzo ważne jest, abyśmy wszyscy mogli teraz podjąć kroki naprzód w każdej dziedzinie, nie zatrzymując się na niczym, dodając Europie aktywności, dodając Europie przywództwa. Potrzebne są stale nowe kroki obronne i dyplomatyczne, polityczne i integracyjne, gospodarcze i sankcyjne, które wzmocnią nasze wspólne stanowiska. Im bardziej jesteśmy aktywni, nasze przywództwo, nasze inicjatywy, tym mniejsze szanse, że Rosja będzie musiała dostosować się do naszego wspólnego nacisku” – powiedział Zełenski.

Udział Prezydenta w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw UE w Kijowie / Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta Ukrainy

Do takich ważnych kroków, które należy podjąć, Prezydent zaliczył działalność w zakresie wsparcia obronnego Ukrainy i ochrony życia, w szczególności dostawę broni i pocisków, poszerzenie zakresu szkolenia ukraińskich żołnierzy oraz zwiększenie wspólnych mocy produkcyjnych przemysłu obronnego.

Ponadto, jego zdaniem, wśród tych kroków powinno znaleźć się zaangażowanie jak największej liczby światowych przywódców i państw we wdrażanie Formuły Pokojowej; przystąpienie siedmiu kolejnych państw Wspólnoty Europejskiej do gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy na drodze do NATO ; intensyfikacja prac nad nowym pakietem sankcji UE wobec Rosji oraz rozszerzenie sankcji wobec Iranu; rozpoczęcie negocjacji w sprawie członkostwa Ukrainy w UE już w tym roku, zatwierdzenie przez instytucje Unii Europejskiej instrumentu finansowego dla Ukrainy – Ukraine Facility, a także przyspieszenie prac w UE nad skierowaniem zamrożonych rosyjskich aktywów by sfinansować odbudowę zniszczeń spowodowanych wojną na Ukrainie.

„Jestem pewien, że Ukraina i cały wolny świat są w stanie wygrać tę konfrontację. Ale nasze zwycięstwo z wami zależy bezpośrednio od naszej współpracy z wami: im bardziej zdecydowane i pryncypialne kroki podejmiemy z wami, tym szybciej zakończy się ta wojna. Zakończy się sprawiedliwie. Przywróceniem naszej integralności terytorialnej i wiarygodną gwarancją pokoju dla całej Europy” – podkreślił Zełenski.

Jak informowaliśmy, w Kijowie odbywa się wyjazdowe spotkanie Rady Ministrów Spraw Zagranicznych UE pod przewodnictwem Wysokiego Przedstawiciela UE Josepa Borrella.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-