Borrell i Umierow omówili priorytety pracy i potrzeby Sił Obronnych

Borrell i Umierow omówili priorytety pracy i potrzeby Sił Obronnych

Ukrinform
Na spotkaniu z nowym Ministrem Obrony Ukrainy Rustemem Umierowem Wysoki Przedstawiciel UE ds. Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa Josep Borrell określił priorytety prac i najpilniejsze potrzeby.

Poinformował o tym na konferencji prasowej w Centrum Mediowym Ukraina-Ukrinform.

„Dzisiaj mieliśmy okazję spotkać się i wymienić informacjami, omówić sytuację w terenie z wojskowego punktu widzenia, wesprzeć armię ukraińską… To było spotkanie, którego celem było określenie priorytetów Ministra Obrony Narodowej, przekazanie mu informacji co robimy, co moglibyśmy zrobić więcej, jakie są najpilniejsze potrzeby w zakresie amunicji, szkoleń i dostarczania broni” – powiedział Borrell.

Poinformował, że spotkał się z Ministrem Obrony Ukrainy, aby spróbować lepiej zrozumieć, dlaczego w niektórych przypadkach wsparcie europejskie jest postrzegane niewłaściwie. W tym kontekście wysoka przedstawiciel podkreśliła, że ​​wsparcie wojskowe Unii Europejskiej sięgnęło 25 miliardów euro, a w sumie instytucje europejskie i państwa członkowskie przekazały 85 miliardów euro, czyli najwięcej na świecie.

„Kontrolujemy wszystkie aspekty naszych działań i zadeklarowaliśmy dalszą współpracę” – dodał szef europejskiej dyplomacji.

Jak informowaliśmy, z wizytą na Ukrainę przybył wysoki przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Josep Borrell. W tym czasie odwiedził Odessę, złożył hołd poległym żołnierzom w Kijowie i odbył pierwsze osobiste spotkanie z ministrem obrony Rustemem Umierowem.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-