Zełenski spotkał się z brytyjskim ministrem obrony Shappsem

Zełenski spotkał się z brytyjskim ministrem obrony Shappsem

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z nowo mianowanym Sekretarzem Stanu ds. Obrony Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Grantem Shappsem.

Jak podaje Ukrinform, głowa państwa ukraińskiego ogłosił to na Facebooku.

„Ważne spotkanie z Sekretarzem Stanu ds. Obrony Wielkiej Brytanii Grantem Shappsem. Dziękuję za potężne wsparcie finansowe, obronne i humanitarne Ukrainy!” – podkreślił Prezydent.

Jak dodała Kancelaria Prezydenta, Zełenski wysoko ocenił poziom współpracy z Wielką Brytanią w sferze obronnej, która pozwala znacząco rozszerzyć możliwości armii ukraińskiej na polu walki, w szczególności dzięki broni dalekiego zasięgu.

Rozmówcy poruszyli także kwestię wzmocnienia ukraińskiej obrony powietrznej, co jest szczególnie istotne w przededniu okresu zimowego.

Wideo: Telegramowy kanał prezydenta Zełenskiego

Osobno strony odnotowały przyjęcie przez Grupę Siedmiu na szczycie NATO w Wilnie Wspólnej Deklaracji o wsparciu dla Ukrainy i rozpoczęcie negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie zawarcia odpowiedniej dwustronnej umowy w sprawie gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy.

Jak podaje Ukrinform, Minister Obrony Wielkiej Brytanii Shapps obiecuje dalsze wspieranie Ukrainy w wojnie z rosyjskim najeźdźcą.

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak mianował Shappsa na stanowisko sekretarza obrony po rezygnacji jego poprzednika Bena Wallace'a.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-