Zełenski spotkał się z brytyjskim ministrem obrony Shappsem

Zełenski spotkał się z brytyjskim ministrem obrony Shappsem

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z nowo mianowanym Sekretarzem Stanu ds. Obrony Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Grantem Shappsem.

Jak podaje Ukrinform, głowa państwa ukraińskiego ogłosił to na Facebooku.

„Ważne spotkanie z Sekretarzem Stanu ds. Obrony Wielkiej Brytanii Grantem Shappsem. Dziękuję za potężne wsparcie finansowe, obronne i humanitarne Ukrainy!” – podkreślił Prezydent.

Jak dodała Kancelaria Prezydenta, Zełenski wysoko ocenił poziom współpracy z Wielką Brytanią w sferze obronnej, która pozwala znacząco rozszerzyć możliwości armii ukraińskiej na polu walki, w szczególności dzięki broni dalekiego zasięgu.

Rozmówcy poruszyli także kwestię wzmocnienia ukraińskiej obrony powietrznej, co jest szczególnie istotne w przededniu okresu zimowego.

Wideo: Telegramowy kanał prezydenta Zełenskiego

Osobno strony odnotowały przyjęcie przez Grupę Siedmiu na szczycie NATO w Wilnie Wspólnej Deklaracji o wsparciu dla Ukrainy i rozpoczęcie negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie zawarcia odpowiedniej dwustronnej umowy w sprawie gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy.

Jak podaje Ukrinform, Minister Obrony Wielkiej Brytanii Shapps obiecuje dalsze wspieranie Ukrainy w wojnie z rosyjskim najeźdźcą.

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak mianował Shappsa na stanowisko sekretarza obrony po rezygnacji jego poprzednika Bena Wallace'a.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-