Negocjacje „zbożowe” z Ukrainą posuwają się – powiedział polski minister

Negocjacje „zbożowe” z Ukrainą posuwają się – powiedział polski minister

Ukrinform
Negocjacje pomiędzy Polską a Ukrainą w sprawie tranzytu zboża idą w dobrym kierunku.

Jak podaje Ukrinform, stwierdził to polski minister rolnictwa Robert Telus po rozmowach ze swoim ukraińskim kolegą – pisze CNN.

„Cieszę się, że to spotkanie się odbyło. Dobrze, że mówimy o przyszłości, że budujemy mechanizmy na przyszłość i że stłumiliśmy emocje, które nam nie pomogły. Myślę, że to właściwy kierunek” – powiedział Telus.

Poparł też propozycję Ukrainy dotyczącą wycofania skargi przeciwko Polsce do WTO.

„Byłoby dobrze, gdybyśmy chcieli się porozumieć i znaleźć rozwiązanie. Myślę, że wszyscy dążymy do znalezienia rozwiązania długoterminowego, a nie tylko tu i teraz, aby ta drzazga nie była konieczna” – stwierdził minister.

Według niego Polska jest także „na końcowym etapie” negocjacji z Litwą w sprawie organizacji tranzytu ukraińskiego zboża do jej portów.

„Ukraiński minister zaproponował przeniesienie tej samej kontroli na stronę niemiecką – mówimy o portach niemieckich, w celu usunięcia ich z granicy ukraińsko-polskiej. Obiecałem, że rozważę również taką opcję” – zauważył Telus.

Jak informowała wcześniej agencja, Polska nie zniesie embarga na zboże do czasu podjęcia wspólnej decyzji z Ukrainą.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-