Zełenski spotkał się z przywódcami Partii Demokratycznej i Republikańskiej

Zełenski spotkał się z przywódcami Partii Demokratycznej i Republikańskiej

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się w Waszyngtonie z liderem Partii Demokratycznej w Senacie USA Chuckiem Schumerem, liderem Partii Republikańskiej w Senacie Mitchem McConnellem oraz senatorami.

Jak podaje Ukrinform, informuje o tym strona internetowa prezydenta.

Zełenski przemawiał przed senatorami / Foto: Kancelaria Prezydenta

Głowa państwa zauważył, że ​​to spotkanie jest kolejnym potwierdzeniem strategicznego partnerstwa obu państw.

„Dzięki Senatowi, dzięki Prezydentowi Stanów Zjednoczonych, każdemu obywatelowi Stanów Zjednoczonych, ukraińscy żołnierze oczyszczają naszą ziemię z rosyjskich najeźdźców. Wspieranie Ukrainy oznacza wzmocnienie wschodniej flanki NATO. A nasze zwycięstwo będzie wspólnym zwycięstwem narodów Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i całego wolnego świata” – podkreślił Zełenski, zwracając się do uczestników spotkania.

Poinformował senatorów o aktualnej sytuacji na froncie, priorytetowych potrzebach obronnych Ukrainy oraz konieczności wzmocnienia zdolności ukraińskiej obrony powietrznej, zwłaszcza w związku ze zbliżającą się zimą.

Prezydent podziękował obecnym za każdy głos oddany na poparcie Ukrainy, za każdą ustawę mającą na celu pociągnięcie Rosji do odpowiedzialności, nałożenie sankcji na rosyjskich przestępców i osiągnięcie sprawiedliwego pokoju.

Zełenski wyraził nadzieję, że Kongres będzie nadal podejmował ważne decyzje dotyczące finansowego wsparcia Ukrainy. Odrębnie podkreślono bezwzględne znaczenie odpowiedzialności za wykorzystanie udzielonej pomocy i realizację odpowiedniego raportowania.

Ukraińska głowa państwa omówił z senatorami kwestię realizacji Formuły Pokojowej, w szczególności potrzebę zaangażowania w ten proces krajów Globalnego Południa, a także globalne wyzwania geopolityczne.

Podkreślono wagę kwestii powojennej odbudowy Ukrainy i pozytywnie oceniono powołanie specjalnego przedstawiciela prezydenta USA ds. odbudowy Ukrainy.

Jak podaje Ukrinform, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywa z wizytą w USA. Brał udział w 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. 21 września prezydent przybył do Waszyngtonu.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-