Zełenski o spotkaniu z Bidenem - Osiągnęliśmy ważne rezultaty

Zełenski o spotkaniu z Bidenem - Osiągnęliśmy ważne rezultaty

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nazwał czwartkowe rozmowy z prezydentem USA Joe Bidenem „produktywnymi i potężnymi”, podkreślając osiągnięcie w trakcie spotkania ważnych rezultatów.

Stwierdził to w uwagach końcowych po negocjacjach w Białym Domu – podaje korespondent Ukrinformu.

„Osiągnęliśmy ważne rezultaty, zgodziliśmy się pracować nad szeregiem strategicznych decyzji” – podkreślił Zełenski.

Zaznaczył, że zapobiegnie to nowej agresji na Ukrainę.

Prezydent zauważył także, że jest to jeden z efektów wysiłków podjętych na Szczycie NATO w Wilnie, deklaracji państw G7, a także dwustronnych porozumień w dziedzinie bezpieczeństwa.

„Po drugie, osiągnęliśmy nowe porozumienie w sprawie wzmocnienia zdolności obronnych Ukrainy” – zauważył Zełenski, dodając, że więcej szczegółów zostanie ogłoszonych później.

Podziękował USA za nowy pakiet wsparcia obronnego dla Ukrainy, który zawiera dokładnie to, czego obecnie potrzebuje ukraińska armia.

Głowa państwa Ukrainy ogłosiła także gotowość Stanów Zjednoczonych do pomocy Ukrainie we wzmocnieniu obrony powietrznej, szczególnie w okresie zimowym.

Ponadto, jego zdaniem, podczas spotkania omówiono pewne kroki w zakresie rozszerzenia eksportu zbóż z Ukrainy i osiągnięto porozumienie w sprawie kontynuacji prac nad formułą pokojową.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-