Zełenski o spotkaniu z Bidenem - Osiągnęliśmy ważne rezultaty

Zełenski o spotkaniu z Bidenem - Osiągnęliśmy ważne rezultaty

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nazwał czwartkowe rozmowy z prezydentem USA Joe Bidenem „produktywnymi i potężnymi”, podkreślając osiągnięcie w trakcie spotkania ważnych rezultatów.

Stwierdził to w uwagach końcowych po negocjacjach w Białym Domu – podaje korespondent Ukrinformu.

„Osiągnęliśmy ważne rezultaty, zgodziliśmy się pracować nad szeregiem strategicznych decyzji” – podkreślił Zełenski.

Zaznaczył, że zapobiegnie to nowej agresji na Ukrainę.

Prezydent zauważył także, że jest to jeden z efektów wysiłków podjętych na Szczycie NATO w Wilnie, deklaracji państw G7, a także dwustronnych porozumień w dziedzinie bezpieczeństwa.

„Po drugie, osiągnęliśmy nowe porozumienie w sprawie wzmocnienia zdolności obronnych Ukrainy” – zauważył Zełenski, dodając, że więcej szczegółów zostanie ogłoszonych później.

Podziękował USA za nowy pakiet wsparcia obronnego dla Ukrainy, który zawiera dokładnie to, czego obecnie potrzebuje ukraińska armia.

Głowa państwa Ukrainy ogłosiła także gotowość Stanów Zjednoczonych do pomocy Ukrainie we wzmocnieniu obrony powietrznej, szczególnie w okresie zimowym.

Ponadto, jego zdaniem, podczas spotkania omówiono pewne kroki w zakresie rozszerzenia eksportu zbóż z Ukrainy i osiągnięto porozumienie w sprawie kontynuacji prac nad formułą pokojową.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-