Zełenski przybył z niezapowiedzianą wizytą do Kanady

Zełenski przybył z niezapowiedzianą wizytą do Kanady

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przybył dziś z niezapowiedzianą wizytą do Kanady.

Jak podaje korespondent Ukrinform, ogłoszono to w gabinecie premiera Kanady.

Premier Justin Trudeau ogłosił dziś, że Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski będzie przebywał w Kanadzie w dniach 21–22 września 2023 r. Obaj przywódcy będą w dalszym ciągu ściśle współpracować na rzecz wzmocnienia więzi między państwami i pomocy narodowi ukraińskiemu w dalszej obronie przed brutalną i nieuzasadnioną inwazją Rosji. Kanada będzie wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to konieczne” – czytamy w komunikacie.

Należy zauważyć, że w ramach wizyty Zełenski spotka się z członkami kanadyjskiego rządu, a także będzie przemawiał w parlamencie tego kraju. Następnie uda się do Toronto, gdzie „spotka się z liderami kanadyjskiego biznesu w celu wzmocnienia inwestycji sektora prywatnego w przyszłość Ukrainy”.

„Kanada wraz ze swoimi sojusznikami i partnerami będzie nadal stać ramię w ramię z narodem Ukrainy tak długo, jak będzie to konieczne. W ścisłej współpracy będziemy zwiększać presję gospodarczą na reżim Putina, dopóki nie zacznie on szanować integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy” – podkreśliło biuro szefa kanadyjskiego rządu.

Przypomnijmy: Wołodymyr Zełenski przyleciał do Kanady z Waszyngtonu, gdzie spotkał się z przywódcami USA.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-