Taurus, energia i integracja europejska - Szmyhal spotkał się z Baerbock

Taurus, energia i integracja europejska - Szmyhal spotkał się z Baerbock

zdjęcie
Ukrinform
Premier Ukrainy Denys Szmyhal spotkał się z Minister Spraw Zagranicznych Niemiec Annaleną Baerbock.

Poinformował o tym w Telegramie – podaje Ukrinform.

„ Niemcy są jednym z liderów w udzielaniu pomocy wojskowej naszemu krajowi. Podziękowałem za to podczas spotkania z minister spraw zagranicznych Niemiec Annaleną Baerbock” – powiedział szef ukraińskiego rządu.

Według Szmyhala podczas spotkania potwierdził on wolę Ukrainy jak najszybszego otrzymania rakiet Taurus.

„Ważne jest również, aby w jak największym stopniu chronić ukraińskie miasta i infrastrukturę cywilną. Liczymy na pomoc Niemiec we wzmocnieniu systemu obrony powietrznej” – dodał.

Na spotkaniu poruszono także kwestię współpracy pomiędzy krajami w dziedzinie energetyki.

Premier Ukrainy podkreślił, że odbudowa systemu energetycznego Ukrainy jest jednym z kluczowych zadań i podziękował Niemcom za pomoc i projekt elektrowni wiatrowej w Strefie Wykluczenia w Czarnobylu.

Politycy poruszyli także kwestię integracji Ukrainy z UE i NATO.

„Dziękuję rządowi niemieckiemu za wsparcie Formuły Pokojowej Prezydenta Ukrainy i za niezmienną solidarność z naszym krajem” – podsumował Szmyhal.

Jak informowaliśmy, minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock przybyła na Ukrainę z niezapowiedzianą wizytą w poniedziałek 11 września rano.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-