Zełenski omówił z Baerbock wzmocnienie obrony powietrznej i rakiet dalekiego zasięgu

Zełenski omówił z Baerbock wzmocnienie obrony powietrznej i rakiet dalekiego zasięgu

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski omówił z minister spraw zagranicznych Niemiec Annaleną Baerbock potrzeby Sił Obronnych Ukrainy, w szczególności w zakresie obrony powietrznej, wzmocnienia artylerii i rakiet dalekiego zasięgu, a także kwestie integracji europejskiej.

Spotkanie odbyło się w ramach wizyty Ministra Spraw Zagranicznych Niemiec na Ukrainie - poinformowała służba prasowa szefa państwa.

Zełenski podziękował Niemcom za zdecydowane wsparcie Ukrainy, w tym militarne i finansowe.

Odrębnie zwrócono uwagę na nowy pakiet pomocy obronnej ze strony Niemiec oraz znaczący wkład we wzmocnienie obrony powietrznej Ukrainy.

„Dziękuję kanclerzowi Scholzowi, jego zespołowi i całemu narodowi niemieckiemu. Podczas mojej wizyty w Niemczech poczuliśmy silne wsparcie ze strony waszego społeczeństwa” – powiedział prezydent.

Pozytywnie ocenił fakt, że Baerbock rozpoczęła swoją wizytę na Ukrainie od wizyty w jednym z obiektów infrastruktury energetycznej obwodu kijowskiego. W tym kontekście podkreślano, że wzmocnienie stabilności sektora energetycznego jest jednym z priorytetów naszego kraju w przededniu okresu zimowego.

Jak twierdzi Kancelaria Prezydenta Prezydent szczegółowo skupił się na pilnych potrzebach Sił Obronnych Ukrainy na polu walki. Szczególną uwagę zwrócono na dalsze wzmocnienie ukraińskiej obrony powietrznej, w szczególności w celu ochrony południa Ukrainy i „korytarza zbożowego”. Głowa państwa podkreślił znaczenie pozyskania dodatkowej pomocy ze strony partnerów w celu wzmocnienia artylerii naszych obrońców, w szczególności dzięki systemom kalibru 155 mm i rakietom dalekiego zasięgu.

Doszło do wymiany poglądów na temat integracji europejskiej Ukrainy oraz postępu osiągniętego przez nasz kraj w realizacji zaleceń Komisji Europejskiej dotyczących statusu kandydata do członkostwa w UE.

Prezydent zapewnił także o chęci Ukrainy do ścisłej współpracy z Niemcami w ramach przygotowań do kolejnej międzynarodowej konferencji na temat odbudowy naszego kraju, która odbędzie się w Berlinie latem 2024 roku.

„Ważne jest zapewnienie jak najbardziej konkretnych praktycznych wyników Konferencji” – zauważył Zełenski.

Jak informowaliśmy, minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock przybyła na Ukrainę z niezapowiedzianą wizytą w poniedziałek 11 września rano.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-