Szefowa niemieckiego MSZ przybyła na Ukrainę

Szefowa niemieckiego MSZ przybyła na Ukrainę

Ukrinform
Niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock przybyła na Ukrainę z niezapowiedzianą wizytą w poniedziałek 11 września rano.

O tym informuje DW, podaje Ukrinform.

„Ukraina także broni wolności i nas wszystkich z wielką odwagą i determinacją. Tak jak Ukraina stoi za nami, tak też może na nas polegać” – powiedziała Baerbock po przybyciu do Kijowa.

Według niej Unia Europejska przygotowuje obecnie decyzję o rozpoczęciu negocjacji w sprawie przystąpienia Ukrainy do UE. „Efekty reformy sądownictwa (na Ukrainie – red.) i ustawodawstwa dotyczącego środków masowego przekazu są już widoczne. Przed nami jeszcze wdrożenie ustawy antyoligarchicznej i walka z korupcją” – powiedziała szefowa niemieckiego MSZ.

Zauważyła też, że na Ukrainie przygotowania do zimy idą pełną parą, dlatego Berlin chce jeszcze ściślej połączyć europejską sieć energetyczną z ukraińską. „Bez względu na porę roku nie przestajemy wspierać Ukrainy w jej obronie przed rosyjską agresją: ekonomicznie, militarnie, humanitarnie” – powiedziała Baerbock.

Podkreśliła, że ​„straszny terror Putina przejawia się w ukierunkowanych atakach na życie codzienne i instytucje obywatelskie na Ukrainie”. „Putin chce rozbić, zniechęcić i zdemoralizować ludzi. W tym celu nie zatrzyma się przed niczym – ani przed szkołami, ani przed targowiskami, ani przed spichlerzami, ani przed stacjami kolejowymi” – zauważył polityk.

Baerbock wspomniała także o przymusowej deportacji ukraińskich dzieci do Federacji Rosyjskiej z terytoriów okupowanych. „Wspieramy organizacje, władze Ukrainy i organizacje pozarządowe, które działają na rzecz powrotu uprowadzonych dzieci do domu. I żeby te zbrodnie zostały ujawnione. Istotnym wkładem w tę sprawę jest także akt oskarżenia przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym” – podkreśliła Baerbock.

To czwarta wizyta Annaleny Baerbock na Ukrainie od początku rosyjskiej agresji na pełną skalę.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-