Szmyhal omówił z Blinkenem kwestię ochrony infrastruktury energetycznej

Szmyhal omówił z Blinkenem kwestię ochrony infrastruktury energetycznej

wideo
Ukrinform
Premier Ukrainy Denys Szmyhal i sekretarz stanu USA Antony Blinken rozmawiali o ochronie ukraińskiej infrastruktury energetycznej.

Jak podaje Ukrinform, Szmyhal poinformował o tym w Telegramie.

„Przygotowujemy się w miarę możliwości do zimy i ewentualnych rosyjskich ataków rakietowych na obiekty wytwórcze i dystrybucyjne” – podkreślił.

Strony rozmawiały także o zacieśnieniu współpracy gospodarczej, zacieśnieniu współpracy z amerykańskim biznesem oraz postępie we wdrażaniu reform.

Wideo: kanał telegramowy premiera Ukrainy

Szmyhal zauważył, że USA są jednym z liderów bezpośredniej pomocy budżetowej dla Ukrainy. Szef rządu wyraził szczególną wdzięczność za program POKÓJ na Ukrainie, który pomaga w finansowaniu wynagrodzeń nauczycieli i lekarzy.

Premier podkreślił, że Ukraina wysoko ceni wsparcie i pomoc wojskową USA.

Podziękował Blinkenowi za kolejną wizytę i osobiste wysiłki na rzecz pogłębienia współpracy.

Jak informowaliśmy, 6 września Antony Blinken przybył na Ukrainę. Swoją wizytę rozpoczął od upamiętnienia na cmentarzu poległych ukraińskich obrońców.

Sekretarz stanu zapowiedział, że odbędzie w Kijowie serię spotkań, podczas których omówione zostaną kontrofensywa, pomoc i wysiłki na rzecz odbudowy Ukrainy.

na


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-