Szmyhal omówił z Blinkenem kwestię ochrony infrastruktury energetycznej

Szmyhal omówił z Blinkenem kwestię ochrony infrastruktury energetycznej

wideo
Ukrinform
Premier Ukrainy Denys Szmyhal i sekretarz stanu USA Antony Blinken rozmawiali o ochronie ukraińskiej infrastruktury energetycznej.

Jak podaje Ukrinform, Szmyhal poinformował o tym w Telegramie.

„Przygotowujemy się w miarę możliwości do zimy i ewentualnych rosyjskich ataków rakietowych na obiekty wytwórcze i dystrybucyjne” – podkreślił.

Strony rozmawiały także o zacieśnieniu współpracy gospodarczej, zacieśnieniu współpracy z amerykańskim biznesem oraz postępie we wdrażaniu reform.

Wideo: kanał telegramowy premiera Ukrainy

Szmyhal zauważył, że USA są jednym z liderów bezpośredniej pomocy budżetowej dla Ukrainy. Szef rządu wyraził szczególną wdzięczność za program POKÓJ na Ukrainie, który pomaga w finansowaniu wynagrodzeń nauczycieli i lekarzy.

Premier podkreślił, że Ukraina wysoko ceni wsparcie i pomoc wojskową USA.

Podziękował Blinkenowi za kolejną wizytę i osobiste wysiłki na rzecz pogłębienia współpracy.

Jak informowaliśmy, 6 września Antony Blinken przybył na Ukrainę. Swoją wizytę rozpoczął od upamiętnienia na cmentarzu poległych ukraińskich obrońców.

Sekretarz stanu zapowiedział, że odbędzie w Kijowie serię spotkań, podczas których omówione zostaną kontrofensywa, pomoc i wysiłki na rzecz odbudowy Ukrainy.

na


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-