Blinken spotkał się z ukraińską strażą graniczną

Blinken spotkał się z ukraińską strażą graniczną

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Sekretarz stanu USA Antony Blinken spotkał się ze strażą graniczną podczas swojej dwudniowej wizyty na Ukrainie.

Jak podaje Ukrinform, ogłosił to na portalu społecznościowym X (dawniej Twitter).

„Odwiedziłem funkcjonariuszy straży granicznej, aby zobaczyć, jak w dalszym ciągu chronią terytorium i ludność Ukrainy” – napisał Blinken.

Dodał, że Stany Zjednoczone przeznaczają 300 milionów dolarów ukraińskiemu sektorowi egzekwowania prawa, aby mógł kontynuować swoją ważną pracę.

„Stany Zjednoczone pozostają zjednoczone z Ukrainą” – powiedział sekretarz stanu.

Jak podała Państwowa Służba Graniczna Ukrainy, szef Państwowej Służby Granicznej Ukrainy Serhij Deineko podczas spotkania z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem podczas swojej wizyty na Ukrainie omówił już zrealizowane projekty mające na celu wzmocnienie potencjału granicy strażników i dalsze wsparcie.

Na bazie jednego z oddziałów delegacja Departamentu Stanu USA i Ambasady USA na Ukrainie zapoznała się z pracą agencji granicznej i pomocą otrzymywaną przez Państwową Służbę Graniczną w ramach wspólnych projektów.

Deineko podziękowała Blinkenowi za możliwość osobistego odwiedzenia funkcjonariuszy straży granicznej oraz za zdecydowane i konsekwentne wsparcie obywateli Ukrainy. Podkreślił wysoki poziom współpracy z Departamentem Stanu i innymi instytucjami USA, z którymi obecnie realizowanych jest 9 projektów międzynarodowej pomocy technicznej.

„Cieszę się, że możemy współpracować, aby chronić życie pomimo wszystkich okropności, jakie niesie ze sobą rosyjska agresja. Teraz nie tylko zapewniamy pomoc, to znaczy nie tylko walczymy dzisiaj z rosyjskimi najeźdźcami, ale także zapewniamy pomoc, abyście mogli zbudować skuteczne Siły Obronne przyszłości” – zauważył Blinken.

Dodał, że Departament Stanu i Wydział ds. Przestrzegania Prawa Ambasady USA na Ukrainie (INL) są partnerami Ukrainy od 20 lat i są zachwyceni siłą, odpornością i odwagą ukraińskich funkcjonariuszy straży granicznej.

„Gdyby nie pomoc partnerów międzynarodowych, w szczególności INL, nasze straty byłyby znacznie większe. Bo pogranicznicy otrzymali od naszych partnerów na czas kamizelki kuloodporne, hełmy ochronne itp.” – podkreśliła Deineko.

Podczas wizyty Sekretarzowi Stanu USA pokazano sprzęt, który został przekazany funkcjonariuszom straży granicznej i który niejednokrotnie uratował życie obrońcom Ukrainy. Ponadto sekretarz stanu USA podczas kontroli przekazanego sprzętu medycznego zauważył, że doskonale rozumie, jak ważne jest terminowe udzielenie pomocy medycznej, ponieważ przedstawiciele Departamentu Stanu również przechodzą podobne szkolenia, aby móc udzielać pierwszej pomocy.

Delegaci obejrzeli broń, sprzęt, noktowizory i drony wykorzystywane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w działaniach bojowych, fragmenty zestrzelonych dronów i rakiet szturmowych wroga, trofea odebrane wrogowi.

„Straż graniczna jest na wszystkich frontach działań wojennych. Razem z innymi ukraińskimi obrońcami wyzwalamy nasze terytorium, niszcząc wroga i przybliżając nasze wspólne zwycięstwo. I na pewno zwyciężymy, także dzięki Waszemu wsparciu” – podkreślił Przewodniczący Straży Granicznej.

Blinken podkreślił doskonałą organizację wykorzystania i stosowania przez straż graniczną pomocy otrzymanej od Stanów Zjednoczonych Ameryki. Osobiście zasiadł za kierownicą samochodu pancernego Roshel Senator MRAP, który został dostarczony jednostkom Państwowej Służby Granicznej Ukrainy w ramach realizacji projektów pomocowych.

Jak podaje Ukrinform, w dniach 6-7 września na Ukrainie przebywał sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Departament Stanu podał wczoraj, że ponad 1 miliard dolarów pomocy dla Ukrainy, ogłoszonej w środę przez Blinkena podczas wizyty w Kijowie, obejmuje 300 milionów dolarów na wsparcie wysiłków organów ścigania na rzecz przywrócenia i utrzymania prawa i porządku na wyzwolonych terytoriach, w tym w miastach i miasteczkach, które są poddawane ciągłemu ostrzałowi z Rosji.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-