Zełenski spotkał się z królową Danii i członkami rodziny królewskiej

Zełenski spotkał się z królową Danii i członkami rodziny królewskiej

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wraz z żoną Oleną spotkali się z królową Danii Małgorzatą II i członkami rodziny królewskiej.

Jak donosi Ukrinform, głowa państwa poinformowała o tym w Telegramie.

„Spotkanie z duńską królową Małgorzatą II i członkami rodziny królewskiej. Oświadczenia i działania duńskiej rodziny królewskiej wspierające Ukrainę i naród ukraiński wiele dla nas znaczą” – powiedział Zełenski.

Zaznaczył, że docenia osobiste wsparcie rodziny królewskiej dla działań humanitarnych duńskich i międzynarodowych organizacji działających na Ukrainie.

Prezydent podziękował również Duńczykom, rządowi i parlamentowi za potężną pomoc humanitarną, finansową i wojskową dla Ukrainy.

"Zawsze będziemy wdzięczni za wsparcie i wzajemne zrozumienie, jakie spotyka tu nasza walka o życie i wolność" - powiedział.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z pierwszą damą odwiedza Danię, do której przybył dzień wcześniej po wizycie w Holandii i Szwecji.

Dania i Holandia ogłosiły przekazanie Ukrainie myśliwców F-16 po przeszkoleniu pilotów i inżynierów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-