Gabinet uprościł import komponentów do sprzętu wojskowego

Gabinet uprościł import komponentów do sprzętu wojskowego

Ukrinform
Gabinet Ministrów uprościł import komponentów do sprzętu wojskowego, teraz można go naprawiać w dowolnym przedsiębiorstwie o odpowiednich możliwościach.

Jak poinformował Ukrinform, taką decyzję rząd podjął na posiedzeniu 11 sierpnia, informuje służba prasowa Ministerstwa Gospodarki.

Komponenty sprzętu wojskowego i sprzętu dwufunkcyjnego będą dostarczane na Ukrainę w trybie uproszczonym – bez zgody Państwowej Służby Kontroli Eksportu. Chodzi o import specjalnie zaprojektowanych lub zmodyfikowanych komponentów do celów wojskowych.

„Do wykazu towarów o przeznaczeniu wojskowym i podwójnego zastosowania, które mogą być importowane bez zezwolenia Państwowej Kontroli Eksportu, dodajemy podzespoły i części zamienne do naziemnego sprzętu wojskowego. Obejmuje to komponenty do czołgów, transporterów opancerzonych i pojazdów specjalnie wyposażonych. Do tej listy dodajemy również komponenty do samolotów załogowych” – powiedziała Julia Swyridenko, pierwsza wicepremier Ukrainy i minister gospodarki Ukrainy.

Według niej odbiurokratyzowanie i uproszczenie procesu znacznie wzmocni zdolność zaplecza do szybkiego wyremontowania sprzętu wojskowego - każde przedsiębiorstwo z odpowiednimi możliwościami i specjalistami, które będzie w stanie go naprawić o odesłać na front. Oznacza to, że nasi obrońcy znacznie szybciej otrzymają broń potrzebną do zwycięstwa.

Jednocześnie zwróciła uwagę, że utrzymana jest procedura wydawania zezwoleń na import towarów, o których transferach międzynarodowych (import), o których Ukraina składa raporty organizacjom międzynarodowym, oraz na import towarów, które mogą być wykorzystane do celów terrorystycznych oraz których obrót na terytorium Ukrainy jest prawnie ograniczony. W ten sposób Ukraina wiernie wywiązuje się ze wszystkich przyjętych na siebie zobowiązań międzynarodowych.

Jak informowaliśmy, Gabinet Ministrów uprościł import na Ukrainę, w szczególności UAV i ich komponentów, urządzeń kontrolnych, noktowizyjnych i telewizyjnych, celowników optycznych do broni, technologii rozwojowych, produkcji i naprawy produktów wojskowych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-